Reklama

Reklama

Kolejne zakażenia koronawirusem w łódzkich szkołach i przedszkolach. Gdzie kwarantanna? [SPIS PLACÓWEK]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kolejne zakażenia koronawirusem w łódzkich szkołach i przedszkolach. Gdzie kwarantanna? [SPIS PLACÓWEK] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W dwóch miejskich przedszkolach i w szkole podstawowej są potwierdzone wynikami badań przypadki zakażenia COVID 19. W przypadku 3 kolejnych szkół magistrat czeka na wyniki badań i wynikające z nich wytyczne Sanepidu. Dobiegła końca kwarantanna w Szkole Podstawowej nr 23 i wszyscy uczniowie mają lekcje stacjonarne.

Reklama

- W przedszkolu numer 185 kwarantanna trwa do 15 września i dotyczy jednej grupy dzieci. Zakażenie potwierdzono u nauczyciela, który przez tydzień był nieobecny stąd decyzją sanepidu krótko trwa kwarantanna dla najmłodszych - powiedział Piotr Bors, dyrektor Departamentu Pracy, Edukacji i Kultury UMŁ.

 !reklama!

- Kolejny potwierdzony przypadek mamy też w przedszkolu 66, tam jedna osoba jest chora, ale w kwarantannie jest 12 dzieci oraz 4 nauczycieli, ponieważ mieli kontakt z osobą zakażoną.

Kolejne zgłoszenia dotyczą szkół podstawowych i liceum, ale tylko w przypadku Szkoły Podstawowej nr 42 wiadomo, że zakażony jest nauczyciel, więc sanepid zdecydował, że uczniowie klas IV - VIII przez 10 dni będą uczyć się zdalnie. Łącznie chodzi o 313 uczniów.

- 9 przypadków podejrzenia zakażenia lub kontaktu z osobą zakażoną mamy w szkołach podstawowych 116 i 138 oraz w liceum numer 44, czekamy na wyniki badań oraz wytyczne sanepidu - wyjaśniła Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi. - Dobra wiadomość jest taka, że w szkole nr 23 zakończyła się kwarantanna, nie ma kolejnych zgłoszeń a więc wszyscy uczniowie wracają do nauki stacjonarnej.

Zdaniem wiceprezydent Moskwa-Wodnickiej wypracowana przed rozpoczęciem nauki tzw. szybka ścieżka kontaktu szkół i przedszkoli z sanepidem zdaje egzamin.

- Dziękuję dyrekcji łódzkiego sanepidu, oczywiście życzyłabym sobie, abyśmy nie musieli z tego korzystać - dodała wiceprezydent.

Podsumowanie

  • Przedszkole Miejskie nr 185 – 1 grupa dzieci jest do 15 września na kwarantannie. Nauczyciel zakażony, przez tydzień nieobecny w szkole
  • Przedszkole Miejskie nr 66 – 1 osoba z potwierdzonym COVID-19, 4 nauczycieli oraz 12 przedszkolaków na kwarantannie
  • Szkoła Podstawowa nr 23 – kwarantanna się skończyła, uczniowie wracają do nauki stacjonarnej.
  • Szkoła Podstawowa nr 42 – potwierdzony przypadek zakażenia COVID-19 u nauczyciela, 10 dni zdalnego nauczania dla klas IV - VIII czyli 313 uczniów. Pozostali mają zajęcia w szkole, ponieważ nie mieli styczności z osobą zakażoną
  • Szkoła Podstawowa nr 116 i 138 oraz 44 LO – 9 przypadków podejrzenia kontaktu z osobą zakażoną lub/i zakażenia, UMŁ czeka na wyniki badań oraz wytyczne Sanepidu.
Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy