Reklama

Kolejne zmiany przy ul. Wschodniej – ósma kamienica zmieni swoje oblicze!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Szeroki program działań rewitalizacyjnych można obserwować na wielu łódzkich ulicach. Jedną z nich jest ul. Wschodnia, gdzie w ostatnim czasie trwają prace przy remoncie kamienic.

Do użytku oddano już dwie wyremontowane kamienice. Kolejne pięć – pod numerami 20, 23, 45, 54 i 35 przechodzi gruntowny remont.

!reklama!

W styczniu 2021 r. wyłoniony zostanie wykonawca remontu ósmej kamienicy – przy ul. Wschodniej 52.

Ulica Wschodnia to jedno z moich ulubionych miejsc w Łodzi. Zmiany jakie tu zachodzą są coraz bardziej widoczne. To tu remontujemy już 8 kamienic. W tym roku oddaliśmy dwie gruntownie wyremontowane kamienice przy ulicy Wschodniej nr 24 i 42. W pierwszej z nich dostępnych jest  8 mieszkań komunalnych, w tym jedno dla osób z niepełnosprawnościami. Natomiast w kamienicy pod numerem 42 powstały komfortowe mieszkania komunalne, zielony skwer oraz nowoczesna filia Biblioteki Miejskiej. Kolejne kamienice przy ul. Wschodniej oddamy do użytkowania w 2021 roku. Na tej liście znajdzie się między innymi kamienica pod numerem 54. Powstaną w niej 33 komfortowe mieszkania komunalne oraz 9 lokali usługowych na wynajem – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Tak jak reszta rewitalizowanych obiektów przy Wschodniej, również budynek pod numerem 54 zostanie całkowicie odnowiony. W obiekcie zostanie zainstalowany system centralnego ogrzewania. Lokale zostaną wyposażone w osobne kuchnie i aneksy kuchenne. Gruntownemu remontowi zostanie poddana instalacja elektryczna, wodna oraz gazowa. Budynek uzyska dostęp do sieci światłowodowej. Po zakończeniu remontu w budynku powstaną 33 mieszkania komunalne i 9 lokali usługowych na wynajem.

Podwórko zmieni się nie do poznania – na wewnętrznym dziedzińcu pojawią się ławki, miejsce na zaparkowanie rowerów oraz zieleń. Elewację kamienicy pokryje bluszcz, zostanie zasiany trawnik, pojawią się drzewa i krzewy.

Wartość inwestycji przy ul. Wschodniej 54 to 9 mln zł, natomiast koszt remontu wszystkich ośmiu kamienic to 65 mln zł.

Źródło: mat. prasowe

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy