Reklama

Reklama

Kolejny etap budowy lądowiska dla helikopterów w szpitalu im. WAM. Czasowe zamknięcia ulic!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kolejny etap budowy lądowiska dla helikopterów w szpitalu im. WAM. Czasowe zamknięcia ulic! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W związku z budową lądowiska dla helikopterów w szpitalu im. WAM i koniecznością przebudowy latarni, pojawią się czasowe zamknięcia ulic w obrębie skrzyżowania Żeromskiego / Mickiewicza.

Reklama

!reklama!

Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. WAM w Łodzi buduje Ponadregionalne Zintegrowane Centrum Zabiegowe przy ul. Żeromskiego. Będzie to pięciokondygnacyjny budynek na placu przy głównym szpitalu i okulistyce. Całość inwestycji warta jest 40 mln zł.

Powstaną tam nowoczesne sale zabiegowe, szpitalny oddział ratunkowy z lądowiskiem dla śmigłowców, oddział intensywnego nadzoru i pracownia hemodynamiki.

Szpital ruszył z budową bloku operacyjnego z kilkoma salami, oddziału intensywnej opieki medycznej, SOR-u z lądowiskiem, którego teraz nie ma. Do nowo wybudowanego obiektu mają być przeniesione kliniki zabiegowe, ortopedia, artroskopia, klinika chirurgii ręki oraz neurochirurgia i część kardiologii interwencyjnej.

Jak informuje Zarząd Dróg i Transportu obecne prace podzielone zostały na osiem etapów w których przebudowane zostaną poszczególne latarnie na ul. Łąkowej, Żeromskiego i Mickiewicza.

  • I etap w dniach 4-7 maja prowadzony będzie na lewym pasie al. Mickiewicza zaraz za skrzyżowaniem z ul. Żeromskiego w kierunku Retkini.
  • II etap w dniach 7-11 maja prowadzony będzie na ul. Łąkowej przy czwartej latarni od al. Mickiewicza. Zajęty będzie lewy pas jezdni w kierunku ul. Kopernika.
  • III etap prowadzony będzie w godzinach nocnych od 23 do 4 od nocy z 11 na 12 maja do nocy z 13 na 14 maja. Prace prowadzone będą na ul. Żeromskiego za skrzyżowaniem z ul. Mickiewicza w kierunku ul. Kopernika. Ul. Żeromskiego w tym czasie będzie zamknięta dla ruchu. Zmienioną trasą w jednym kierunku pojadą autobusy linii 65B, 74AB i N2 przez Mickiewicza, Łąkową i Kopernika.
  • IV etap w dniach 14-16 maja prowadzony będzie na ul. Łąkowej przy trzej latarni od al. Mickiewicza. Zajęty będzie lewy pas jezdni w kierunku ul. Kopernika.
  • V etap prowadzony będzie w godzinach nocnych od 23 do 4 od nocy z 18 na 19 maja do nocy z 20 na 21 maja. W tym czasie zamknięta będzie górna i dolna jezdnia trasy W-Z przy skrzyżowaniu z ul. Żeromskiego w kierunku Retkini, oraz prawy pas ul. Żeromskiego na skrzyżowaniu z ul. Mickiewicza.
  • VI etap w dniach 21-23 maja prowadzony będzie na ul. Łąkowej przy drugiej latarni od al. Mickiewicza. Zajęty będzie lewy pas jezdni w kierunku ul. Kopernika.
  • VII etap prowadzony będzie w godzinach nocnych od 23 do 4 od nocy z 25 na 26 maja do nocy z 27 na 28 maja. W tym czasie zamknięta będzie górna i dolna jezdnia trasy W-Z w kierunku centrum za skrzyżowaniem z ul. Żeromskiego, oraz prawy pas ul. Żeromskiego przy skrzyżowaniu z ul. Mickiewicza.
  • VIII etap w dniach 28-30 maja prowadzony będzie na ul. Łąkowej przy skrzyżowaniu z al. Mickiewicza. Zajęty będzie lewy pas jezdni w kierunku ul. Kopernika.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy