reklama
reklama

Komary Łódź. Sposoby na walkę z komarami [poradnik]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Komary Łódź. Sposoby na walkę z komarami [poradnik] - Zdjęcie główne

Sposoby na walkę z komarami (fot. Pixabay)

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁódźKomary Łódź. Komary to wyjątkowo uciążliwe owady. Potrafią uprzykrzyć wieczorny spacer lub grilla na działce. Czerwone, swędzące bąble to nic przyjemnego. Gdzie najczęściej występują komary i jak sobie z nimi radzić? Podpowiadamy.
reklama

Komary Łódź. Gdzie jest ich najwięcej?

W ostatnich tygodniach w Łodzi doszło do znacznego ocieplenia. Wysokie temperatury i wiosna, która przyszła później niż w 2020 roku sprawiły, że na świeżym powietrzu pojawiło się więcej kłopotliwych owadów.

!reklama!

Komarzyce są prawdziwym utrapieniem dla osób, które wypoczywają nad wodą, czyli w łódzkim Arturówku, na Stawach Jana czy Stawach Stefańskiego obleganych przez setki spragnionych słońca łodzian. Samice komarów składają jaja właśnie na powierzchni wody, dlatego to właśnie tam najczęściej możemy narazić się na ukąszenia.

Polecamy: Arturówek, Młynek, Stawy Jana i Stawy Stefańskiego w Łodzi. Już od 6 czerwca mieszkańcy skorzystają z kąpielisk i przystani wodnych

Ukąszenie komara. Jak się chronić?

Komary są wyczulone na ludzkich zapach i głównie nim kierują się szczególnie w upalne dni. Najbardziej na ukąszenie narażone są dzieci, młodzi mężczyźni i kobiety. Jak chronić się przed ukąszeniem komara?

reklama

  • Należy często brać prysznic;
  • Zrezygnować z noszenia ciemnych ubrań, które szybko się nagrzewają;
  • Unikać aktywności fizycznej w godzinach popołudniowych i wieczornych;
  • Na spacery wybierać się poza okolice jezior i zarośli;
  • Powstrzymywać się od picia napojów gazowanych.
Polecamy: TOP 10 najciekawszych atrakcji w Łodzi. Sprawdź!

Domowe sposoby na komary

Montaż moskitiery – pomimo nałożenia dodatkowej warstwy na okno gwarantują one dopływ świeżego powietrza, a jednocześnie uniemożliwiają komarom wstęp do pomieszczenia. Sprawdzają się szczególnie dla osób, które latem śpią przy otwartym oknie.

reklama

Naturalne rośliny doniczkowe – komary przyciąga przede wszystkim woń ludzkiego ciała, natomiast niektóre rośliny (tj. mięta, pelargonia, lawenda i koper włoski) wydzielają aromaty, które skutecznie odstraszają uciążliwe owady.

Wykorzystanie terpentyny – ciecz zwana terpentyną posiada bardzo intensywny i charakterystyczny zapach, który sprawi, że wszystkie będące w mieszkaniu komary – znajdą się uśpione na podłodze. Niewielką ilość terpentyny należy zostawić w zamkniętym pomieszczeniu na około 15-20 minut.

Olejki eteryczne – zakup intensywnych zapachów umożliwi podobnie jak wykorzystanie roślin doniczkowych uniknięcie uciążliwych ukąszeń. Skutecznym olejkiem jest ten wykonany z trawy cytrynowej, działa on nie tylko na komary, ale także muchy i meszki. Przeciwko komarom można wykorzystać także olejek tymiankowy, bazyliowy i goździkowy.

reklama

Komary są aktywne szczególnie teraz i można je spotkać we wszystkich miejscach, w których występują naturalnie. Przy organizacji dłuższego spaceru bądź grilla na świeżym powietrzu warto zakupić także odpowiedni spray do walki z komarami. Należy jednak pamiętać, by kierować się nie tylko ceną, ale też odpowiednim składem produktu.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama