Reklama

Reklama

Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi mianowany przez Prezydenta RP na stopień  generała

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi mianowany przez Prezydenta RP na stopień  generała - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź 24 lipca 2019 roku, w dniu wyjątkowych obchodów Święta i  i 100-letniej rocznicy powstania formacji,  Prezydent RP Andrzej Duda mianował na stopień nadinspektora Policji 4 Komendantów Wojewódzkich Policji: w Łodzi, Kielcach, Olsztynie i Rzeszowie.

Reklama

Akty mianowania zostały wręczone w środę,  24 lipca o 14.00 na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.  Stopień generała otrzymał Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi - Andrzej Łapiński 

Inspektor Andrzej Łapiński urodził się w 1972 roku. Służbę w Policji rozpoczął w 1992 roku. Jest magistrem prawa, absolwentem Uniwersytetu  w Białymstoku oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Od początku związany z pionem kryminalnym, w pierwszych latach w KRP w Białymstoku później w Centralnym Biurze Śledczym KGP gdzie jako Naczelnik zajmował się m.in. zwalczaniem przestępczości zorganizowanej i wywiadem kryminalnym. Od października 2013 roku był Komendantem Miejskim Policji w Białymstoku a wcześniej  Komendantem Powiatowym Policji w Mońkach. Odznaczony m.in. Srebrną odznaką  „Zasłużony Policjant” , Brązowym Krzyżem Zasługi,  Złotą odznaką „Zasłużony Policjant”,  Srebrnym Medalem „Za Długoletnia służbę” oraz Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa”, Brązową odznaką honorową "Podlaski Krzyż Floriański".
10 lutego 2016 roku objął stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Ma żonę i dwójkę dzieci. Interesuje się m.in. informatyką.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy