Reklama

Reklama

Koncert Biblia Polska już za tydzień!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Koncert Biblia Polska już za tydzień! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Już 8 października w Łodzi odbędzie się kolejny koncert pt. „Biblia Polska”, którego organizatorem jest stowarzyszenie Muza Dei.

Reklama

Koncert Biblia Polska

Będzie to interdyscyplinarne I multimedialne widowisko muzyczne, skoncentrowane na kultywowaniu tradycji. Zaś sama nazwa koncertu wywodzi się od tytułu wiersza Kazimierza Wierzyńskiego.

Celem projektu jest promocja muzyki polskiej i narodowego dziedzictwa kulturowego, popularyzacja dzieł wybitnych autorytetów artystycznych wspólnie z uzdolnionymi artystami młodego pokolenia oraz działanie na rzecz dialogu społecznego i kulturowego, a zwłaszcza propagowanie postaw opartych na świadomości własnej tożsamości kulturowej.  „Biblia Polska” ma też za zadanie podnieść świadomość kulturową wśród odbiorców projektu oraz pomóc w budowaniu tożsamości i wspólnoty narodowej i zainteresowania odbiorców dziejami Polski i Polaków, w tym również przybliżenia w atrakcyjnej i artystycznej formie polskich symboli narodowych.

Poprzez patriotyczno-edukacyjne widowisko „Biblia Polska” odbiorca może wzbudzić w sobie wrażliwość na piękno. Koncert to przecież nie tylko bliżej nieokreślona muzyka. To twórczość muzyczna najwyższej jakości, która poprzez dźwięk i słowo pomaga uzmysłowić ogromną wartość, jaką jest dziedzictwo narodowe. To także wielka szansa, by podjąć ważną dyskusję o muzyce patriotycznej i docenić rolę muzyki w życiu społecznym.

Organizatorzy wyrażają nadzieję, że to przedsięwzięcie przyczyni się do popularyzacji muzyki na wysokim poziomie oraz wzrostu wrażliwości społecznej na kulturę, sztukę i literaturę polską, która z pewnością posiada moc integracji całego narodu. Natomiast edukacja w zakresie wiedzy muzycznej, jak również promowanie wspaniałych artystów może – jak wierzymy – przynieść dobre i trwałe owoce.

Wspaniały aktor Dariusz Kowalski jest autorem scenariusza i współtwórcą projektu. Zaś za stronę muzyczną całości odpowiada Marcin Pospieszalski – aranżer, basista i producent muzyczny. Wśród pozostałych artystów zobaczymy m.in. Agnieszkę Musiał, Agnieszkę Cudzich, zespół Full Power Spirit, siostry Melosik, Sławomira Giska i także aktorkę Dominikę Chorosińską oraz chór Strefy Chwały.

W trakcie widowiska wzbogaconego nowoczesnymi efektami multimedialnymi ekranów ledowych, zaproszeni artyści zaprezentują widzom dzieła wybitnych twórców historii Polski. Wśród nich znajdzimy m.in: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida, Zygmunta Krasińskiego, Kazimierza Wierzyńskiego, Tadeusza Gajcego, Mariana Piechala, Zbigniewa Herberta, Tadeusza Różewicza, Karola Wojtyły, Stefana Wyszyńskiego, czy Jerzego Popiełuszki.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Koncert odbędzie się 8 października o godzinie 19:00 w Łodzi (Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, ks. bp. Wincentego Tymienieckiego 22G, Łódź). Wstęp wolny.


Źródło: MuzaDei

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy