Reklama

Reklama

Koncert Biblia Polska w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Koncert Biblia Polska w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Już dziś 8 października w Łodzi odbędzie się koncert pt. „Biblia Polska”, którego organizatorem jest stowarzyszenie Muza Dei.

Reklama

Koncert Biblia Polska w ŁSSE

Koncert Biblia Polska to interdyscyplinarne i multimedialne widowisko muzyczne, które koncentruje się na kultywowaniu tradycji. Sama nazwa koncertu powstała z inspiracji tytułem wiersza Kazimierza Wierzyńskiego.

Cel projektu to promocja polskiej muzyki i dziedzictwa kulturowego naszego kraju oraz popularyzacja dzieł wybitnych autorytetów artystycznych wspólnie z uzdolnionymi artystami młodego pokolenia, a także działanie na rzecz dialogu społecznego i kulturowego, w tym zwłaszcza propagowanie postaw opartych na świadomości własnej tożsamości kulturowej. Zadaniem projektu „Biblia Polska” jest też podnoszenie świadomości kulturowej wśród odbiorców oraz pomoc w budowaniu tożsamości i wspólnoty narodowej. Budzenie przy tym zainteresowania odbiorców dziejami Polski i Polaków, w tym również przybliżenia w atrakcyjnej i artystycznej formie polskich symboli narodowych.

Właśnie poprzez patriotyczno-edukacyjne widowiska takie jak „Biblia Polska” odbiorca może wzbudzić w sobie wrażliwość na piękno. Zwłaszcza, że koncert to twórczość muzyczna najwyższej jakości, która poprzez dźwięk i słowo pomaga uzmysłowić ogromną wartość, jaką jest dziedzictwo narodowe. To też wielka szansa, by podjąć ważną dyskusję o muzyce patriotycznej i docenić rolę muzyki w życiu społecznym w ogóle.

Wystąpią znakomici artyści, m.in.: Dariusz Kowalski, Marcin Pospieszalski, Agnieszka Musiał, Agnieszka Cudzich, zespół Full Power Spirit.

Koncert odbędzie się 8 października o godzinie 19:00 w Łodzi (Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, ks. bp. Wincentego Tymienieckiego 22G, Łódź). Wstęp wolny.

Szerzej pisaliśmy o wydarzeniu tutaj.


Źródło: Muza Dei

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy