Reklama

Reklama

Koncert symfoniczny z laureatem 4 Fryderyków

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Koncert symfoniczny z laureatem 4 Fryderyków - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Koncert skrzypcowy Mieczysława Karłowicza w Filharmonii Łódzkiej już 7 lutego, a partię skrzypcową wykona laureat czterech Fryderyków.

Reklama

Koncert symfoniczny z Mistrzem

Koncert skrzypcowy Mieczysława Karłowicza, w którym partię skrzypcową wykona Bartłomiej Nizioł, polski artysta mieszkający w Zurychu, usłyszymy już 7 lutego w Filharmonii Łódzkiej.  Artysta jest koncertmistrzem orkiestry operowej Zürich Philharmonia i profesorem Hochschule der Künste w Bernie. Jego karierę zapoczątkowała I nagroda w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu - miał wówczas 17 lat. W krótkim czasie zdobył Grand Prix VI Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków w Brukseli i I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Marguerite Long i Jacques’a Thibaud w Paryżu.

Bartłomiej Nizioł utrzymuje aktywny kontakt z krajem, bardzo chętnie wykonuje też polski repertuar. Jest laureatem czterech Fryderyków, z których trzy otrzymał za nagrania utworów kompozytorów polskich: Henryka Wieniawskiego, Grażyny Bacewicz i Karola Lipińskiego. Obecnie artysta wraz z pianistą Michałem Francuzem realizuje zakrojony na kilka lat projekt nagrania kompletu polskich sonat na skrzypce i fortepian. Niektóre z tych utworów w jego wykonaniu melomani mogli usłyszeć w ubiegłym roku w trakcie Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. Koncert Karłowicza, to młodzieńcze dzieło niezwykle uzdolnionego młodopolskiego twórcy, które oznacza się głębokim liryzmem i ciekawymi rozwiązaniami harmonicznymi.

Koncert poprowadzi Michał Nesterowicz, Pierwszy Dyrygent Gościnny Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej.

Spotkanie przedkoncertowe o g. 18.15 poprowadzi Adam Rozlach.
Podczas koncertu można skorzystać z bawialni dla dzieci. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Koncert symfoniczny
7 lutego 2020 / piątek / 19.00


Źródło: Filharmonia Łódzka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy