Reklama

Reklama

TIR-y przestaną rozjeżdżać ulicę na Widzewie. Nasza interwencja pomoże mieszkańcom

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Tabliczki z nazwami ulic na skrzyżowaniu Piwnika „Ponurego” i „Nurta" Kaszyńskiego były już wymieniane kilkukrotnie. Wjeżdżające omyłkowo w niewielką uliczkę samochody ciężarowe taranowały osiedlową infrastrukturę i zieleń. Dzięki inicjatywie mieszkańców i naszej interwencji, niedługo ma się to zmienić.

Mała uliczka na Widzewie niszczona przez samochody ciężarowe 

W końcówce lipca opisywaliśmy problem mieszkańców Widzewa, którzy zgłosili się do nas z prośbą o pomoc. Uskarżali się na pojazdy ciężarowe regularnie wjeżdżające w niewielką, nieoznakowaną ul. Piwnika, prowadzącą do ogródków działkowych. Ponieważ wąska osiedlowa uliczka nie daje możliwości zawracania dużym samochodom, przy wykonywaniu manewru regularnie niszczone są tabliczki z nazwami ulic, chodniki czy zieleń. 

Ulica Piwnika „Ponurego" znajduje się w sąsiedztwie remontowanego wiaduktu na ul. Przybyszewskiego w Łodzi. Jadąc Niciarnianą od strony Przybyszewskiego kierowcy nie mają możliwości skrętu w lewo ze względu na remont wiaduktu. 

– Kierowcy mają zakaz wjazdu na wiadukt ze względu na ograniczenie tonażowe i zakaz przejechania Niciarnianą pod wiaduktem. Jedyna alternatywa, która im zostaje, to pojechać prosto, no ale tutaj niestety dojeżdżają wyłącznie do ogródków działkowych – tłumaczył wówczas Piotr Sławiński, mieszkaniec osiedla. 

Większość kierowców próbuje trafić do fabryk przy ul. Lodowej po drugiej stronie torów lub do magazynów przy ul. Niciarnianej na odcinku między Piłsudskiego a Przybyszewskiego. W uliczkę wjeżdżają nie tylko samochody ciężarowe. Na jednym z nadesłanych zdjęć widać jak na osiedle omyłkowo wjechał nawet autobus MPK Łódź.

– Myślę, że przy wjeździe na ul. Piwnika powinno pojawić się oznakowanie. Sądzę, że sprawę załatwiłby znak zakazu wjazdu dla pojazdów powyżej 3,5 tony. To jest też pomoc dla kierowców, którzy wjeżdżają w bardzo wąską drogę i później mają ogromny problem – mówił Sławiński. 

Mieszkańcy podkreślali, że dzięki odpowiedniemu oznakowaniu uda się zapobiec kolejnym zniszczeniom uliczki. 

Nowe oznakowanie na ul. Piwnika „Ponurego” w Łodzi 

W poniedziałek 18 lipca przedstawiliśmy problem mieszkańców Zarządowi Dróg i Transportu w Łodzi. Zapewniono nas, że oznakowanie SIM zostanie odtworzone i umieszczone w taki sposób, aby zminimalizować ryzyko kolejnych zniszczeń. Równocześnie sprawa została przekazana do Biura Inżyniera Miasta, jednostki koordynującej organizacją ruchu.  

– Biuro Inżyniera Miasta UMŁ informuje, że na ul. Piwnika „Ponurego" zobowiązuje się do umieszczenia znaku B-5 „zakaz wjazdu samochodów ciężarowych” z tabliczką o treści: „nie dotyczy docelowych wjazdów”. BIM sporządzi projekt stałej organizacji ruchu, a następnie ww. dokumentacja zostanie przekazana do Zarządu Dróg i Transportu w celu realizacji – napisał w odpowiedzi p. o. Dyrektora Biura Inżyniera Miasta, Michał Gogolewski. 

Znak niebawem pojawi się przy wjeździe na ulicę. Mamy nadzieję, że działania BIM skutecznie zmniejszą incydenty niszczenia infrastruktury osiedla przez pojazdy ciężarowe. 

Masz temat? Napisz do nas. Zgłoszenia należy wysyłać na adres [email protected] 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy