Reklama

Reklama

Koniec korków w Łodzi? Trzy nowe drogi w ścisłym centrum już gotowe

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W Nowym Centrum Łodzi trzy nowe drogi już gotowe. Czy pozwolą one na zmniejszenie korków w Śródmieściu?

Reklama

Nowe drogi w Nowym Centrum Łodzi. Na razie to ulice A, B i C

- Nowe Centrum Łodzi (NCŁ) to obszar obejmujący ponad 100 hektarów w centrum miasta, ograniczony ulicami Narutowicza, Kopcińskiego, Tuwima i Piotrkowską.  Od kilku lat zmieniamy tę część miasta w przestrzeń atrakcyjną zarówno dla mieszkańców, turystów jak i inwestorów. To tu powstaje droga podziemna im. W. Hasa, a nad nią kolejny miejski podwórzec,  który mam nadzieję, już w te wakacje będzie miejscem nowych wydarzeń artystycznych. NCŁ to również nowe drogi o charakterze woonerfów, które ułatwią komunikację w tym kwartale – mówi Adam Pustelnik, wiceprezydent miasta Łodzi.

Największa, nowa ulica Nowego Centrum Łodzi przecina wspomniany kwartał na pół.  Biegnie od ul. Traugutta do Tuwima. Odchodzą od niej dwie mniejsze – jedna do ul. Kilińskiego, druga do Sienkiewicza.

- Ulice roboczo nazywamy jeszcze A, B i C, ale już wiemy jak chcą łodzianie je nazwać - podczas głosowania Vox Populi  najczęściej pojawiały się nazwy: Pobóg-Malinowskich, Antoniego Szrama, harcmistrza Janusza Boisse'a  oraz Marii Kwaśniewskiej. Decyzję podejmą radni - informują przedstawciciele UMŁ.

Nowe ulice w Łodzi za 27 milionów złotych

 - Budowa trzech ulic w Śródmieściu zaczęła się  od prac wyburzeniowych.  Rozebraliśmy między innymi dawną siedzibę straży miejskiej przy ul. Kilińskiego.  Uporządkowaliśmy ten obszar, tak aby był przede wszystkim funkcjonalny i spełniał potrzeby mieszkańców – dodaje Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich

Ulice, które połączyły ul. Traugutta z ul. Tuwima oraz ul. Kilińskiego z ul. Sienkiewicza, będą miały uspokojony ruch, wyniesione skrzyżowania i zostaną podłączone do miejskiego systemu monitoringu. 

Będzie tu pełno zieleni, ponad tysiąc krzewów i bylin oraz przeszło trzydzieści drzew. Wśród nowych nasadzeń pojawiły się 22 grusze drobnoowocowe i 11 wiśni piłkowanych. Nie zabraknie także małej architektury czyli są ławek, latarni, stojaków i miejsc parkingowych. Budowa nowych ulic to jeden z elementów programu rewitalizacji centrum Łodzi. Na tę inwestycję wydano 27 milionów złotych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy