Reklama

Reklama

Koniec korków w centrum Łodzi? Nowa droga podziemna ma rozładować ruch [zdjęcia]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Podziemna droga łącząca ul. Kilińskiego z rondem pod al. Rodziny Scheiblerów ma stanowić przedłużenie powstającego przebicia wewnątrzkwartałowego, dzięki któremu skomunikowane zostaną ulice: Traugutta, Tuwima, Sienkiewicza i Kilińskiego. Nową drogą łodzianie pojadą już niedługo.

Reklama

Droga podziemna w Nowym Centrum Łodzi połączy ulice Traugutta, Tuwima, Sienkiewicza i Kilińskiego

Zarząd Inwestycji Miejskich informuje, że właściwe prace przy budowie drogi zakończą się do końca grudnia. 

 - Przed nami ostatni etap budowy nowej drogi. W tym roku zakończymy prace budowlane, początek 2022 to czas na odbiory. Zakończyliśmy prace w tunelu, obecnie prowadzimy intensywne roboty przy zagospodarowaniu nowego podwórca nad drogą podziemną. Trwają prace przy sadzeniu drzew, krzewów i traw ozdobnych. Zazielenimy ponad 1500 metrów kwadratowych - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich 

Wybudowana droga posiada 7 zjazdów do podziemnych parkingów przy budynkach, które w przyszłości powstaną w tej części Nowego Centrum Łodzi.  Jeden z wylotów tunelu ma prowadzić także do 3-poziomowego parkingu na 300 aut, który ma powstać pod rynkiem im. K. Kobro planowanym przed EC1. 

Na woonerfie nad drogą zainstalowane zostaną elementy małej architektury m.in. fontanna typu Dry Plaza 

Nad drogą, na poziomie gruntu powstał kolejny łódzki woonerf. Przyjazna ruchowi pieszemu i rowerowemu ulica ma 12 tys. mkw. 

 - Trwają ostatnie prace brukarskie na woonerfie oraz montaż osprzętu elektrycznego. Ponadto prowadzimy prace przy montażu elementów małej architektury: ławeczki, stojaki rowerowe, kosze na śmieci, fontanna, plac zabaw z nawierzchnią EPDM  - dodaje Mariusz Sołtysiak z firmy Budomal, która jest wykonawcą prac. 

Na woonerfie znajdzie się m.in. fontanna typu Dry Plaza o powierzchni 150 metrów kwadratowych. Jest to fontanna dająca efekt mokrych chodników - dysze i oświetlenie umieszczone są w płytach kamiennych granitowych przykrywających konstrukcję niecki. W 4 rzędach znajduje się łącznie 19 dysz wodnych o różnych trybach pracy, dysze będą posiadać podświetlenia LED.

 Dry Plaza może dawać dynamiczny obraz wody (każdy strumień sterowany jest oddzielnie) lub statyczny, bez sterowania. Oświetlenie sterowane może być osobno co umożliwia stworzenie zmiennego pokazu światła i wody. Na terenie podwórca zasadzonych zostało 21 drzew, 538 krzewów, 73 pnącza oraz kilka tysięcy traw ozdobnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy