Droga podziemna w Nowym Centrum Łodzi połączy ulice Traugutta, Tuwima, Sienkiewicza i Kilińskiego
Zarząd Inwestycji Miejskich informuje, że właściwe prace przy budowie drogi zakończą się do końca grudnia.- Przed nami ostatni etap budowy nowej drogi. W tym roku zakończymy prace budowlane, początek 2022 to czas na odbiory. Zakończyliśmy prace w tunelu, obecnie prowadzimy intensywne roboty przy zagospodarowaniu nowego podwórca nad drogą podziemną. Trwają prace przy sadzeniu drzew, krzewów i traw ozdobnych. Zazielenimy ponad 1500 metrów kwadratowych - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich
Wybudowana droga posiada 7 zjazdów do podziemnych parkingów przy budynkach, które w przyszłości powstaną w tej części Nowego Centrum Łodzi. Jeden z wylotów tunelu ma prowadzić także do 3-poziomowego parkingu na 300 aut, który ma powstać pod rynkiem im. K. Kobro planowanym przed EC1.
CZYTAJ TAKŻE: Łódź. Nowa droga podziemna przy EC1 w Łodzi. Wykonano już 70 procent prac przy inwestycji [zdjęcia]
Na woonerfie nad drogą zainstalowane zostaną elementy małej architektury m.in. fontanna typu Dry Plaza
Nad drogą, na poziomie gruntu powstał kolejny łódzki woonerf. Przyjazna ruchowi pieszemu i rowerowemu ulica ma 12 tys. mkw.- Trwają ostatnie prace brukarskie na woonerfie oraz montaż osprzętu elektrycznego. Ponadto prowadzimy prace przy montażu elementów małej architektury: ławeczki, stojaki rowerowe, kosze na śmieci, fontanna, plac zabaw z nawierzchnią EPDM - dodaje Mariusz Sołtysiak z firmy Budomal, która jest wykonawcą prac.
Na woonerfie znajdzie się m.in. fontanna typu Dry Plaza o powierzchni 150 metrów kwadratowych. Jest to fontanna dająca efekt mokrych chodników - dysze i oświetlenie umieszczone są w płytach kamiennych granitowych przykrywających konstrukcję niecki. W 4 rzędach znajduje się łącznie 19 dysz wodnych o różnych trybach pracy, dysze będą posiadać podświetlenia LED.
Dry Plaza może dawać dynamiczny obraz wody (każdy strumień sterowany jest oddzielnie) lub statyczny, bez sterowania. Oświetlenie sterowane może być osobno co umożliwia stworzenie zmiennego pokazu światła i wody. Na terenie podwórca zasadzonych zostało 21 drzew, 538 krzewów, 73 pnącza oraz kilka tysięcy traw ozdobnych.
POLECAMY: Wyburzą wiadukty na Przybyszewskiego. Czekają nas (przynajmniej) dwa lata poważnych utrudnień
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.