Reklama

Reklama

Koniec śmieciowej sagi w Łodzi. Od 1 lipca opłaty za śmieci będą naliczane w nowy sposób

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Koniec śmieciowej sagi w Łodzi. Od 1 lipca opłaty za śmieci będą naliczane w nowy sposób - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Uchwała Rady Miejskiej z 27 stycznia 2021 r. została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego. To oznacza, że od 1 lipca wchodzi w życie tzw. system hybrydowy, który w niektórych przypadkach wprowadza naliczanie opłat za śmieci na podstawie zużytej wody.

Reklama

Zmiany w opłatach za śmieci w Łodzi. Ile zapłacimy od 1 lipca?

W zabudowie wielorodzinnej obowiązywać będzie system od zużytej wody według stawki 9,60 zł za metr sześć. wody.

!reklama!

Ilość zużytej wody będzie obliczana na podstawie wskazań wodomierza za 3 miesiące bezpośrednio poprzedzające rozlicznie, czyli w lipcu będzie brane pod uwagę zużycie za kwiecień, maj i czerwiec podzielone przez 3.

Odczyty wodomierza i ustalenie stawki będzie zadaniem administratora nieruchomości, mieszkańcy dostaną tylko decyzję o należnej kwocie. Co ważne – co 3 miesiące stawka będzie aktualizowana na podstawie zużycia w następnych miesiącach.

Polecamy: Brutalne pobicie kontrolera biletów w Łodzi. Policja wciąż poszukuje dwóch sprawców

Od 1 lipca zmiany w opłatach za śmieci w Łodzi. Ma ona "uszczelnić system"

Zmiana polegająca na powiązaniu opłaty za śmieci ze zużytą wodą ma uszczelnić system czyli „wyłapać” osoby, które dotąd nie płaciły za śmieci, o czym wielokrotnie już mówiliśmy. Mieszkańcy będą mieli wpływ na wysokość stawek, ponieważ co trzy miesiące opłata za odpady będzie aktualizowana w oparciu o zużycie wody w następnych miesiącach. I nie chodzi oczywiście o zakręcanie kranów tylko o racjonalne użytkowanie wody - podkreśla Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent miasta Łodzi.

W zabudowie mieszanej w budynkach wielorodzinnych z lokalami użytkowymi będzie system mieszany tj. w mieszkaniach od zużytej wody, a w lokalach użytkowych czyli części niezamieszkałej - w zależności od liczby pojemników lub worków na odpady.

Właściciele domów jednorodzinnych nadal będą płacić jak dotychczas czyli od osoby, według stawki 34 zł od osoby.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy