Reklama

Reklama

Koniec z Biurem Partycypacji Społecznej - zastąpi je inna jednostka. Czy zmiany zakończą się na nazwie?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Koniec z Biurem Partycypacji Społecznej - zastąpi je inna jednostka. Czy zmiany zakończą się na nazwie?  - Zdjęcie główne

Koniec z Biurem Partycypacji Społecznej - zastąpi je inna jednostka. Czy zmiany zakończą się na nazwie? (fot. UML) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Urząd Miasta Łodzi wprowadza kolejne zmiany. W miejsce Biura Partycypacji Społecznej pojawi się… Biuro Aktywności Miejskiej. Chodzi o zmianę nazwy, sposobu funkcjonowania jednostki, czy może o coś jeszcze?

Reklama

Nowym biurem pokieruje Katarzyna Dyzio, zastępczyni dyrektora Biura ds. Partycypacji Społecznej – Grzegorza Justyńskiego, który został oddelegowany do Wydziału Zdrowia. Dotychczas Biuro Partycypacji Społecznej było koordynowane przez Wiceprezydenta Adama Wieczorka, który nie ma najlepszych relacji z prezydent Hanną Zdanowską.

!reklama!

To nowy sekretarz miasta, Wojciech Rosicki będzie sprawować nadzór nad Biurem Aktywności Miejskiej.

- Pani dyrektor prowadziła bardzo dobry projekt - Latarnicy. Pomagał nam w procesie rewitalizacji i to na bazie i doświadczeniach Latarników myślimy o nowej strategii i współtworzeniu Łodzi - mówi sekretarz miasta Wojciech Rosicki

Nowo powołana jednostka będzie odpowiadać za konsultacje nowej strategii rozwoju miasta, której ideą jest „współtworzenie”. Spotkania z prezydent Hanną Zdanowską i mieszkańcami będą odbywać się na osiedlach – pierwsze z nich odbyło się w ubiegłym tygodniu na Retkini. W planach jest jeszcze 16 takich spotkań.

- Chcemy stworzyć kompendium dla mieszkańców, gdzie znajdą prostą drogę tego jak można się włączać we współtworzenie miasta, jakie działania mogą inicjować - mówi dyrektor Biura Katarzyna Dyzio.

Padła deklaracja, że urzędnicy będą jeździć rowerem na targowiska i do parków o różnej porze dnia, by zbierać głosy łodzian. Kolejne spotkanie konsultacyjne odbędzie się w Parku Podolskim.

Docelowo Biuro Aktywności Miejskiej będzie miało swoją siedzibę przy ul. Tuwima 10.

źródło: Gazeta Wyborcza, Radio Łódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy