Reklama

Reklama

Koniec z parkowaniem na Piotrkowskiej w Łodzi! Nowe przepisy wejdą w życie 22 lutego [wideo]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Koniec z parkowaniem na Piotrkowskiej w Łodzi! Nowe przepisy wejdą w życie 22 lutego [wideo] - Zdjęcie główne

Łódź. Nowe zasady organizacji ruchu na ulicy Piotrkowskiej będą obowiązywały od 22 lutego (fot. Paweł Łacheta - UMŁ)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Od 22 lutego 2021 roku na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi będą obowiązywały nowe przepisy dotyczące parkowania dla dostawców żywności i posiłków. - Deptak to nie parking! - twierdzą zgodnie Patryk Polit, komendant Straży Miejskiej w Łodzi oraz Piotr Kurzawa, menadżer ulicy Piotrkowskiej.

Reklama

Łódzcy restauratorzy wykorzystali ukłon ze strony władz Łodzi 

W związku z pandemią koronawirusa i nałożonymi obostrzeniami na restauratorów, władze Łodzi postanowiły zezwolić przedsiębiorcom działającym w przestrzeni ulicy Piotrkowskiej na całodobowe wjazdy na ulicę w celu dostarczania posiłków. 

!reklama!

- Pozwoliliśmy na wjazd po to, by gastronomia mogła dalej funkcjonować. Pozwoliliśmy to robić w sposób szybki, tak, by nie było to problematyczne dla tych osób. Wystarczyło włożyć za szybę karteczkę z informacją, że dostarcza się posiłek - tłumaczy Piotr Kurzawa, menadżer ulicy Piotrkowskiej.

Okazało się jednak, że wielu restauratorów nie uszanowało tej decyzji. Z tego powodu ulica Piotrkowska w Łodzi w ostatnich miesiącach przypominała bardziej miejski parking, aniżeli reprezentacyjną ulicę miasta.

- Wielu przedsiębiorców nie potrafi zrozumieć, że ta decyzja miała im pomagać w prowadzeniu działalności, a nie w parkowaniu swoich samochodów, którymi przyjeżdżają na co dzień do pracy - mówi Kurzawa. - Wczoraj byłem świadkiem sytuacji, w której jeden z restauratorów zakładał aluminium na przednią szybę, a więc od razu przyjechał z założeniem, że nie będzie dostarczał posiłków, tylko po prostu tutaj zaparkował. My się nie możemy na to godzić - dodaje.

Polecamy: Nowa Biedronka w Łodzi. Zastąpi sklep Piotr i Paweł

Łódź. Nowe zasady organizacji ruchu na ulicy Piotrkowskiej będą obowiązywały od 22 lutego

- Musimy przejść do konkretnych działań - twierdzi Piotr Kurzawa, który zapowiada, że nowe przepisy wejdą w życie od poniedziałku 22 lutego. 

Tego dnia wprowadzone zostaną identyfikatory dla pojazdów gastronomii, które będzie można uzyskać w Centrum Obsługi Mieszkańców. 

- Będzie trzeba wypełnić prosty wniosek na miejscu w Centrum Obsługi Mieszkańców przy Pasażu Schillera i praktycznie od ręki identyfikator będzie wydawany.

Taka przepustka pozwoli na wjazd na ulicę Piotrkowską w Łodzi i postój na 15 minut. Po upływie kwadransa samochody będą musiały opuścić Piotrkowską. Na jeden lokal przysługują trzy identyfikatory.

- Nie będzie więc możliwości, że samochody będą pozostawiane na ulicy Piotkowskiej na noc - wyjaśnia Kurzawa. - Pandemia pandemią, ale porządek musi być. 

Koniec z parkingiem na Piotrkowskiej w Łodzi. Co grozi za nieprzestrzeganie nowych przepisów?

Porządku na ulicy Piotrkowskiej będzie pilnowała Straż Miejska w Łodzi. Funkcjonariusze będą mieli za zadanie sprawdzać, które pojazdy znacznie przekraczają uprawnienia, które zostały im przyznane przez Urząd Miasta Łodzi.

- Nasi funkcjonariusze, po zaobserwowaniu pojazdów, które będą przekraczały czas potrzebny na przygotowanie posiłku, odebranie go i wyjechanie z Piotrkowskiej będą wnioskowali o cofnięcie zezwolenia dla takiego przedsiębiorcy - mówi Patryk Polit.

Jak zapowiada komendant Straży Miejskiej w Łodzi, funkcjonariusze nie będą od razu karali kierowców mandatami. W pierwszej kolejności, restauratorom odebrane zostaną przepustki. Sankcje karne, włącznie z mandatem do 500 złotych, to ostateczność. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy