Reklama

Reklama

Koniecznie zadzwoń zanim przyjdziesz!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Koniecznie zadzwoń zanim przyjdziesz!  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Epidemia koronawirusa trwa, dlatego też jest ważne aby zapoznać się z poniższym komunikatem z Biura Rzecznika Prasowego Prezydenta Miasta Łodzi.

Reklama

Zadzwoń nim przyjdziesz do poradni!

Miejskie centra medyczne dla bezpieczeństwa pacjentów będą ograniczać porady podczas osobistej wizyty do absolutnie koniecznych.

Mając na względzie panującą epidemię koronawirusa, przed wizytą w przychodni zastanówmy się, czy na pewno jest ona teraz absolutnie konieczna. Czy rehabilitacji nie można odłożyć o tych kilka tygodni? Czy profilaktyczne badania, bilanse są na pewno teraz niezbędne? Czy szczepienie dziecka nie może trochę poczekać?

Ale przede wszystkim zadzwońmy najpierw do naszej poradni! Skonsultujmy się, czy zaplanowany zabieg, który odłożymy nie pogorszy naszego zdrowia. Czy ryzyko przyjścia na niego w dobie koronawirusa nie jest obecnie zbyt duże. Lekarz może nam odradzić taki krok i poprosić o przełożenie wizyty na bezpieczniejszy moment. 

W związku z epidemią koronawirusa miejskie przychodnie zdrowia będą ograniczać m.in. wykonywanie rehabilitacji, badań profilaktycznych czy zdjęć RTG. 

Na terenie Polski wprowadzono stan zagrożenia epidemiologicznego, a 15 marca NFZ wydał szczegółowe komunikaty. Również łódzki Konsultant Wojewódzki
w dziedzinie chorób zakaźnych wypowiedział się w tej sprawie 16 marca. Na tej podstawie także miejskie poradnie zdrowia będą wprowadzać ograniczenia do niezbędnego minimum w zakresie:

  • porad lekarzy specjalistów
  • rehabilitacji,
  • badań profilaktycznych
  • szczepień
Ograniczone też zostaną do absolutnie koniecznych: badania diagnostyczne (np. morfologia) czy obrazowe (np. RTG).

Szczegółowe decyzje w sprawie ograniczeń podejmą dyrektorzy poszczególnych centrów medycznych - biorąc pod uwagę każdy przypadek. Tu brany pod uwagę będzie stan pacjentów.

Kierownicy poradni będą również zmieniać zasady pracy poradni tak, aby ograniczyć ryzyko zakażenia zarówno pacjentów, jak i personelu.

Przypomnijmy, że miejskie poradnie już od kilku dni namawiają pacjentów do rozważnych decyzji w sprawie korzystania z placówek oraz sugerują kierowanie zapytań najpierw drogą telefoniczną.

Dzięki teleporadom można uzyskać m.in. zwolnienie, receptę czy poradę lekarza.


Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy