Reklama

Reklama

Koronawirus. Badanie temperatury ciała pracownika. Czy możliwe bez jego zgody? [GŁOS EKSPERTA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Koronawirus. Badanie temperatury ciała pracownika. Czy możliwe bez jego zgody? [GŁOS EKSPERTA] - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Pracownik w sytuacji zagrożenia zobowiązany jest wykonywać pracę w sposób zgodny z przepisami i zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz stosować się do wydawanych w tym zakresie poleceń i wskazówek pracodawcy i przełożonych.

Dodatkowo pracownik jest zobowiązany współdziałać z pracodawcą i przełożonymi w wypełnianiu obowiązków dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy.

 !reklama!

Natomiast dokonywanie przez pracodawcę pomiarów temperatury ciała może być jednym z prewencyjnych działań dla przeciwdziałania koronowirusa.

Przepisy prawa nie określają jaka temperatura ciała pracownika pozwala na określenie stanu zdrowia pracownika jako osoby zdrowej lub chorej.

Przepisy prawa pracy również nie uprawniają pracodawcy do badania temperatury ciała pracownika bez jego zgody. Co więcej, przepisy o ochronie danych osobowych uznają skanowanie temperatury osób wchodzących na teren zakładu pracy za daną osobową wrażliwą, której nikt nie może przetwarzać bez wyraźnego przepisu zawartego w ustawie.

Materiał powstał we współpracy
z Kancelarią Radców Prawnych Primo Lege
Ossowski Tosik Kuniewski
spółka komandytowa.

primolege.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy