Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Dwie ważne instytucje kultury z Łodzi odwołują wydarzenia [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Koronawirus w Polsce. Dwie ważne instytucje kultury z Łodzi odwołują wydarzenia [WIDEO]  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W związku z zagrożeniem koronawirusem w Polsce władze podejmują zdecydowane kroki. Na porannej konferencji prasowej wojewoda łódzki poinformował o odwołaniu 5 imprez masowych. W południe pojawiła się informacja o decyzji premiera Mateusza Morawieckiego o odwołaniu wszystkich imprez masowych w kraju. Po południu kolejną konferencję zorganizowały władze województwa łódzkiego, gdzie przedstawiono decyzje odnoszące się do zaplanowanych wydarzeń kulturalnych Filharmonii Łódzkiej i Teatru Wielkiego w Łodzi. 

Reklama

Podczas konferencji prasowej w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego poinformowano o decyzjach podjętych w sprawie zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa, a które dotyczyły Filharmonii Łódzkiej oraz Teatru Wielkiego w Łodzi.

!reklama!

Marszałek województwa Grzegorz Schreiber podjął decyzję o odwołaniu Dnia Sołtysa, który miał odbyć się w Teatrze Wielkim w Łodzi. Z kolei dyrektor tej instytucji, Dariusz Stachura poinformował o przełożeniu dwóch wydarzeń z repertuaru teatru: baletu “Grek Zorba”, który miał zostać wykonany w środę (11 marca) oraz jubileuszowego przedstawienia “Królewna Śnieżka”, które z kolei miało być wystawione w piątek (13 marca).

Dyrekcja Teatru Wielkiego w Łodzi wystosowała w tej sprawie specjalny komunikat.

Z uwagi na Państwa bezpieczeństwo Dyrekcja Teatru Wielkiego w Łodzi, w porozumieniu z Marszałkiem Województwa Łódzkiego Panem Grzegorzem Schreiberem postanowiła przełożyć spektakle: Grek Zorba z dn. 11 marca 2020 r. oraz Jubileusz 50.lecia Królewny Śnieżki z dn. 13 marca 2020 roku na inny termin do końca czerwca 2020 roku.

Kasa Teatr Wielkiego w Łodzi zwraca pieniądze za bilety zakupione w Teatrze. Za bilety zakupione on-line pieniądze zwrócone zostaną za pośrednictwem portalu BILETY24.

Nowe terminy przełożonych spektakli podamy w najbliższym czasie. Prosimy o obserwowanie naszej strony internetowej i kanałów mediów społecznościowych.

Dyrekcja Teatru Wielkiego w Łodzi

Z kolei dyrektor Filharmonii Łódzkiej, Tomasz Bęben odwołał koncert szkolny uczniów z dwóch szkół muzycznych z Łodzi: z ulicy Rojnej oraz z ulicy Sosnowej. Natomiast piątkowy, 13 marca Koncert Symfoniczny Wieczór Węgierski zostanie, najprawdopodobniej, zaprezentowany za pomocą streamingu w internecie, bez obecności widowni. Każdy, kto zdecyduje się oddać zakupione bilety otrzyma zwrot pieniędzy.

Równocześnie marszałek Grzegorz Schreiber zapewnił, że sytuacja w województwie łódzkim znajduje się pod kontrolą. Szpitale, objęte specjalnym nadzorem wojewody, działają sprawnie i wykonują swoje zadania. Władze województwa zapewniają również, że stosują się do wszystkich poleceń Sanepidu. Marszałek zapowiedział też wzmożone działania sanitarne w pociągach ŁKA.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy