Reklama

Reklama

Koszmarny wypadek na al. Ofiar Terroryzmu. W trakcie wyścigu BMW śmiertelnie potraciło 28-latka

Opublikowano: czw, 7 maj 2020 11:42
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Późnym wieczorem na Alei Ofiar Terroryzmu doszło do tragicznego wypadku. Dwaj kierujący ominęli pojazd, który przepuścił pieszego na pasach i potrącili mężczyznę. 28-latek pomimo udzielenia pomocy zmarł na skutek odniesionych obrażeń.

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź-Widzew wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło 6 maja 2020 roku około godz. 22:40 na Alei Ofiar Terroryzmu 11 Września, na wysokości zakładu DELL. 

!reklama!

Policjanci wstępnie ustalili, że 23-letni kierujący bmw jechał prawym pasem Alei Ofiar Terroryzmu 11 Września od ul. Tomaszowskiej w kierunku Ronda Łódzkich Motocyklistów. Dojeżdżając do przejścia dla pieszych 23-latek zwolnił, aby przepuścić wchodzącego na przejście dla pieszych mężczyznę. W tym czasie lewym pasem ruchu poruszał się 26-letni kierujący oplem, a bezpośrednio za nim bmw kierowane przez 39-letniego mężczyznę. 

Gdy pieszy znalazł się na lewym pasie ruchu został potrącony przez opla, a gdy upadł na jezdnię najechało na niego bmw. 

Tuż po zdarzeniu Aleją Ofiar Terroryzmu 11 Września w przeciwnym kierunku jechał funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Widząc wypadek natychmiast zatrzymał się, podbiegł do pieszego i rozpoczął udzielanie pierwszej pomocy. 

Policjant prowadził reanimację 28-letniego pieszego do czasu przyjazdu ratowników medycznych. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. 

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości obu uczestników wypadku – kierujący byli trzeźwi. 

Decyzją prokuratora obaj kierujący zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, zatrzymano im również prawa jazdy. 

Aktualizacja. Podejrzani w związku ze śmiertelnym potrąceniem 28- latka na przejściu dla pieszych.

Prokuratura Rejonowa Łódź – Widzew zarzuciła dwóm mężczyznom w wieku 26 i 39 lat spowodowanie wypadku drogowego w wyniku, którego śmierć poniósł przechodzący przejściem dla pieszych 28 – letni obywatel Ukrainy. Podejrzanym grożą kary pozbawienia wolności w wymiarze do lat 8.

Jak wynika z dokonanych ustaleń, wracający z pracy 28 – latek przechodził przejściem dla pieszych z prawej na lewą stronę. Gdy wszedł na pasy, jadący prawą stroną jezdni kierowca BMW zdołał się zatrzymać. Następnie, kiedy pokrzywdzony kontynuował przechodzenie przez jezdnię  został uderzony lusterkiem przez poruszający się z dużą prędkością lewym pasem samochód Opel Astra, w wyniku czego przewrócił się. Tuż za Oplem, równie szybko jechało kolejne BMW, które wjeżdżając potrąciło 28 – latka.  Kierowcy obu pojazdów zatrzymali się, podobnie jak inni uczestnicy ruchu. Powiadomiono pogotowie, a następnie policję. Do czasu przyjazdu karetki próbowano reanimować pokrzywdzonego. Akcja reanimacyjna kontynuowana była po przyjeździe służb ratowniczych. Mimo to mężczyzna w wyniku doznanych obrażeń zmarł.

Prokurator, funkcjonariusze policji, biegli przeprowadzili oględziny miejsca wypadku i pojazdów biorących w nim udział. Ze wstępnych relacji świadków wynika, że odnosili oni wrażenie, że do potrącenia przechodzącego przejściem doszło w czasie gdy kierowcy samochodów ścigali się. 26 – latek kierujący Oplem i 39 – letni kierowca BMW zostali zatrzymani. Byli oni trzeźwi – pobrano próbki krwi które poddane zostaną badaniom pod kątem spożycia innych środków odurzających

Na dzisiaj w Prokuraturze Rejonowej Łódź – Widzew zaplanowano ich przesłuchanie i przedstawienie im zarzutów, dotyczących spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Zatrzymano im prawa jazdy. Po zakończeniu czynności z  udziałem podejrzanych podjęte zostaną dalsze decyzje w sprawie, w tym co do środków zapobiegawczych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.