Reklama

Reklama

Koszty wynajmu mieszkań w Łodzi rosną najbardziej w skali kraju. Ile za mkw.?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Koszty wynajmu mieszkań w Łodzi rosną najbardziej w skali kraju. Ile za mkw.? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Po rozpoczęciu roku akademickiego nastąpiła korekta cen najmu mieszkań w Polsce. Większość zainteresowanych lokum na wynajem musiała się liczyć z wyższymi kosztami. Największy wzrost opłat odczuli najemcy w Łodzi.  

Reklama

Najdrożej jest wciąż w Stolicy. Szukający mieszkania w Warszawie musieli się liczyć ze średnio o 3,3 proc. wyższymi kosztami wynajmu. Odstępne wynosiło średnio 4488 zł/mc, i było najwyższe od listopada 2017 r. – pokazują dane portalu Bankier.pl, udostępnione przez serwis nieruchomości Otodom.pl.

Największy skok cen najmu w Łodzi

Okazuje się, że w skali kraju największe podwyżki cen najmu mieszkań nastąpiły w Łodzi. W ogłoszeniach wynajmu mieszkań na terenie Łodzi odstępne było wyceniane średnio na 2048 zł/m-c. Wygląda więc na to, że wynajmujący podnieśli swoje oczekiwania średnio o ponad 300 zł/mc.

Źródło: Bankier.pl

Ceny ofertowe najmu mieszkań wzrosły również w Szczecinie (+5,3 proc.), gdzie odstępne wyceniano średnio na 2105 zł/mc, Poznaniu – średnio 1976 zł/mc (+4,8 proc.), Lublinie  – średnio 2323 zł/mc (+4,6 proc.) oraz Bydgoszczy – średnio 1934 zł/mc (+4,4 proc.), która jednocześnie okazała się pod tym względem najtańszym z największych miast w Polsce.

Tendencję wzrostową cen wynajmu mieszkań notuje już piąty miesiąc z rzędu Kraków, gdzie kwoty w ogłoszeniach najmu zbliżyły się do 2500 zł/mc. Niewielki, ale jednak, spadek cen odnotowano natomiast w Gdańsku (-0,8 proc., nominalnie mniej o 21 zł/mc). Odstępne w październiku wyceniano tam średnio na 2610 zł/mc, więc nadal jest to najdroższa pod względem kosztów wynajmu mieszkań, zaraz po Warszawie, lokalizacja w Polsce.

Tańsze kawalerki

Patrząc na rynek wynajmu mieszkań pod kątem metraży, największy spadek cen odnotowano w przypadku kawalerek do 38 mkw. We Wrocławiu takie mieszkania były wyceniane średnio na 1699 zł/mc, a najniższe koszty wciąż były w Łodzi, gdzie za odstępne żądano średnio 1179 zł/mc.

W skali kraju, na przełomie ostatnich dwóch miesięcy podwyżki ofert najmu najbardziej można było odczuć w Łodzi, gdzie odnotowano najwyższy wzrost w skali roku. W stosunku do października 2018 r. mieszkania na wynajem wyceniano średnio o 13,7 proc. drożej. Mniej niż w październiku 2018 r. za wynajem mieszkania można było zapłacić tylko w Katowicach (-5,1 proc.). Ceny ofertowe na niezmienionym poziomie (wahania poniżej 1 proc.) utrzymywały się w Szczecinie oraz Poznaniu.

Źródło: Bankier.pl / Otodom.pl

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy