Reklama

Reklama

Krwinka dla dzieci, czyli tłusty czwartek na oddziale onkologicznym przy Spornej w Łodzi

Opublikowano: czw, 24 lut 2022 16:48
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W tłusty czwartek mali pacjenci przebywający w Klinice Pediatrii, Onkologii i Hematologii w Centralnym Szpitalu Klinicznym U. M. w Łodzi, rozkoszowali się smakowitymi pączkami. Słodkościami częstowała Fundacja „Krwinka”, która celebruje każdą okazję z dzielnymi bohaterami oraz ich opiekunami, dając im powody do radości i mnóstwo pozytywnej energii.

Łódź: Krwinka dla dzieci chorych onkologicznie

Leczenie onkologiczne wiąże się z długotrwałym przebywaniem na oddziale. Dzieci różnie reagują na nagłą zmianę codzienności i konieczność dostosowania się do nowych okoliczności. Zwykle jest to czas spędzany w łóżku szpitalnym, bez najbliższych, przy urządzeniach, z bardzo dużym ograniczeniem ruchowym. 

Można obserwować różnorodne reakcje, jednak najczęściej są to: obniżony nastrój, wycofanie, niekiedy apatia. Fundacja „Krwinka” oprócz sprawowania m.in. codziennej opieki psychologicznej nad podopiecznymi i ich rodzinami, z zaangażowaniem organizuje okolicznościowe wydarzenia w przestrzeni szpitalnej. W ten sposób za pomocą serdecznych gestów rozjaśnia szare, nużące dni dzielnych bohaterów. 

Ponadto w strukturach Fundacji znajdują się członkowie, którzy mają doświadczenie z chorobą nowotworową swoich dzieci. Dokładnie znają jej przebieg, a także różnorodne trudności z nią związane. 

 – Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ciężko jest małym pacjentom wytrwać w szpitalu bez obojga rodziców czy rodzeństwa. Dlatego też, tradycyjnie w tłusty czwartek, postanowiliśmy osłodzić naszym podopiecznym gorzkie chwile spędzane w szpitalu, obdarowując ich słodkimi pysznościami – mówi Elżbieta Budny, prezes Fundacji „Krwinka”. 

Dzięki wsparciu darczyńców Fundacja „Krwinka” może dbać o dzieci chore na raka każdego dnia, ale także wspólnie obchodząc z nimi rozmaite uroczystości. Darowizny przekazywane przez ludzi z wielkimi sercami są nieocenione i bardzo potrzebne podczas codziennej walki z chorobą. W tłusty czwartek wyjątkowe podziękowania należą się Piekarni Cukierni Putka, która kolejny rok z rzędu znacząco wsparła podopiecznych Fundacji, podarowując im wyśmienite pączki.

Okres rozliczeń podatkowych to czas, w którym istnieje możliwość wsparcia złożonego procesu leczenia dzieci onkologicznie chorych, poprzez przekazanie im 1% podatku. Pomaganie jest łatwe – do rubryki formularza PIT wystarczy wpisać numer KRS: 0000 165702. Wspomaganie Fundacji jest również możliwe przez cały rok – szczegóły znajdują się na stronie internetowej www.krwinka.org. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy