Reklama

Reklama

Ks. Michał Misiak wraca do Kościoła? Abp Ryś zdjął ekskomunikę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ks. Michał Misiak wraca do Kościoła? Abp Ryś zdjął ekskomunikę - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Jak poinformowała w oficjalnym komunikacie Kuria Metropolitalna Archidiecezji Łódzkiej, abp Grzegorz Ryś zdjął karę ekskomuniki z ks. Michała Misiaka.

Reklama

Decyzję o zdjęciu kary ekskomuniki z duchownego podjął 24 lipca br. abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, po przeprowadzeniu z ks. Michałem Misiakiem serii rozmów. Jak informuje łódzka kuria, ks. Misiak skierował w tej sprawie pismo na ręce arcybiskupa.

W komunikacie arcybiskupa łódzkiego czytamy, że zwolnienie księdza Michała Misiaka z kary ekskomuniki następuje ze względu na podjęty przez duchownego „czas pokuty i nawrócenia”, a także wyznanie wiary złożone przed arcybiskupem Grzegorzem Rysiem.

W oparciu o kanon 1355 par. 2 Kodeksu Prawa kanonicznego, mając na uwadze podjęty przez Księdza czas pokuty i nawrócenia i złożone przede mną Wyznanie Wiary, niniejszym zwalniam Księdza z kary ekskomuniki wiążącej mocą samego prawa, którą zaciągnął Ksiądz 24 maja br.” – czytamy w dokumencie podpisanym przez abp. Grzegorza Rysia, metropolitę łódzkiego.

Jak informowaliśmy w portalu TuŁódź.pl (tutaj), ksiądz Michał Misiak, kapłan archidiecezji łódzkiej, zaciągnął karę ekskomuniki na mocy kanonu 1364 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego po tym, gdy w maju tego roku świadomie przyjął chrzest w rzece Jordan z rąk protestanckiego duchownego.

Wtedy Kuria Metropolitalna Archidiecezji Łódzkiej poinformowała o tym fakcie zastrzegając, że dotychczasowy kapłan został usunięty z urzędów kościelnych i zabroniono mu m.in. sprawowania Ofiary Eucharystycznej oraz innych obrzędów kultu i sakramentów.

Ksiądz Michał Misiak święcenia kapłańskie przyjął w 2008 roku. Duchowny jest znany z niestandardowych form ewangelizacji, m.in. organizowanych przez siebie tzw. "Chrystotek" czy udzielania sakramnetów pokuty i pojednania w czasie wieczornych spacerów ulicami centrum miasta. 

Źródło: Archidiecezja Łódzka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy