Reklama

Reklama

Kto może ubiegać się o dodatkowe postojowe? Jakie warunki należy spełnić?

Opublikowano: pon, 21 gru 2020 02:26
Autor:

Kto może ubiegać się o dodatkowe postojowe? Jakie warunki należy spełnić?  - Zdjęcie główne

Kto może ubiegać się o dodatkowe postojowe? Jakie warunki należy spełnić? (fot. domena publiczna) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Właściciele hoteli, obiektów zakwaterowania, obiektów sportowych czy organizatorzy turystyki – to ci przedsiębiorcy mogą już ubiegać się o dodatkowe świadczenia postojowe.

Reklama

Kolejne branże cierpiące z powodu kryzysu powodowanego pandemią mogą ubiegać się o pieniądze, które być może pomogą przetrwać finansowy dołek.

!reklama!

- Od 16 grudnia br. o dodatkowe świadczenie postojowe w wysokości 2080 zł lub 1300 zł mogą ubiegać się przedsiębiorcy, którzy prowadzą jako przeważającą, działalność oznaczoną kodem PKD: 55.10.Z (hotele i podobne obiekty zakwaterowania), 79.12.Z (działalność organizatorów turystyki), 93.11.Z (działalność obiektów sportowych). Jest to rozszerzenie dotychczas obowiązującej Tarczy 5.0 (zwanej turystyczno-branżową). Kwota wypłaconego dodatkowego świadczenia postojowego w 2020 r. jest opodatkowana – informuje Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego. 

Aby ubiegać się o pieniądze należy wykazać, że przychód z działalności w miesiącu przed miesiącem złożenia wniosku musi być niższy co najmniej o 75% w stosunku do przychodu uzyskanego w tym samym miesiącu w 2019 r. Wnioskować o dodatkowe świadczenie mogą przedsiębiorcy, którzy otrzymali co najmniej raz postojowe. O świadczenie można ubiegać się nie więcej niż trzy razy.

W przypadku odrzucenia wniosku, ZUS zamieszcza swoją decyzję  na PUE ZUS lub przesyła ją listownie. Od decyzji można odwołać się do sądu. Odwołanie składane jest pisemnie w terminie miesiąca od dnia otrzymania decyzji.

Kolejne branże będą mogły skorzystać z jednorazowego dodatkowego świadczenia postojowego już od 30 grudnia br., a osoby wykonujące umowy cywilnoprawne na rzecz szeroko rozumianej kultury – od 15 stycznia 2021 r. 

Źródło: mat. prasowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.