Reklama

Reklama

Lato w Arturówku, Łagiewnikach, na Zdrowiu lub na Młynku? Ruszają wakacyjne linie turystyczne [MAPKI]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Lato w Arturówku, Łagiewnikach, na Zdrowiu lub na Młynku? Ruszają wakacyjne linie turystyczne [MAPKI] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Chcesz wypocząć w Arturówku, planujesz spacer po Łagiewnikach, a może wizyta na Zdrowiu, lub wspólne grillowanie na Młynku. W wakacje wszędzie tam dojedziesz komunikacją miejską.

Reklama

Zarząd Dróg i Transportu wraz z MPK-Łódź i Klubem Miłośników Starych Tramwajów uruchamia Tramwajową Linię Turystyczną obsługiwaną zabytkowym tramwajem. Ponadto przygotowano dodatkowe linie i więcej kursów, aby ułatwić dojazd w rekreacyjne miejsca Łodzi.

 !reklama!

Tramwajowa Linia Turystyczna

Zabytkowy skład tramwajów typu 5N+5ND z lat 60 kursować będzie w każdą niedzielę i święto na linii T1 kursującej z dworca Łódź Fabryczna, przez Piotrkowska Centrum na Zdrowie. Wagon posiada drewnianą konstrukcję, ręcznie odsuwane drzwi, drewniane krzesełka i podłogę. Sentymentalna podróż może przypomnieć młodzieńcze lata, a najmłodszym pokaże jak niegdyś podróżowało się komunikacją miejską po Łodzi. Obsługę wagonu stanowią konduktorzy, będący członkami Klubu Miłośników Starych Tramwajów. Na linii obowiązuje normalna taryfa biletowa jak w innych tramwajach.

Linia T1 kursować będzie w każdą sobotę, niedzielę i święto od 4 lipca do 30 sierpnia. Tramwaje kursować będą co 20 minut. Natomiast w niedzielę jedna  z brygad obsługiwana będzie zabytkowym składem 5N+5ND.

  • Tramwaje kursować będą na trasie: ZDROWIE – Zdrowie, Konstantynowska, Legionów, Zielona, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej, Rodziny Poznańskich, DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA, Kilińskiego, Piłsudskiego, PIOTRKOWSKA CENTRUM, Kościuszki, Zielona, Legionów, Konstantynowska, Zdrowie – ZDROWIE

Jak dojechać na Zdrowie?

Ponadto na Zdrowie dojeżdżać będą w weekendy autobus linii 80. Dzięki temu dodatkowe bezpośrednie połączenie z Ogrodem Botanicznym, ZOO i Aquaparkiem Fala zyskają mieszkańcy  Retkinii, Centrum i Widzewa, oraz zapewni to szybkie połączenie z dworcem Kaliskiem dla przyjeżdzających z poza Łodzi.

Autobusy linii 80 w soboty i niedzielę kursować będą na trasie:

  • JANÓW – Hetmańska, Zakładowa, Książąt Polskich, Przybyszewskiego, Puszkina, Rokicińska, Piłsudskiego, Kopcińskiego, Wydawnicza, Rodziny Grohmanów, Rodziny Kindermanów, Tuwima, Struga, Łąkowa, Karolewska, Włókniarzy, Bandurskiego, Unii Lubelskiej, Konstantynowska, Krzemieniecka, Retkińska, Kusocińskiego, Popiełuszki – RETKINIA
  • RETKINIA – Popiełuszki, Kusocińskiego, Retkińska, Krzemieniecka, Konstantynowska, Unii Lubelskiej, Maratońska, Bandurskiego, Włókniarzy, Struga, Łąkowa, Skłodowskiej-Curie, Struga, Wólczańska, Zamenhofa, Nawrot, Przędzalniana, Tuwima, Rodziny Kindermannów, Kopcińskiego, Piłsudskiego, Rokicińska, Puszkina, Przybyszewskiego, Książąt Polskich, Zakładowa, Hetmańska – JANÓW
W dni robocze linia 80 kursuje na dotychczasowej trasie. Weekendowa zmiany trasy obowiązywać będzie od 4 lipca do 30 sierpnia.

Wakacyjne linie

Natomiast dla łodzian wybierających się na Młynek przygotowano specjalną linię 55B, która kursować będzie po trasie linii 55, ale zostanie wydłużona na Młynek, gdzie wzmocni linię 71. Autobusy kursować będą od 4 lipca. Obecna trasa linii 55 oznaczona będzie jako 55A. Natomiast linia 55B kursować będzie w soboty, niedzielę i święto co 40 minut na trasie:

  • RETKINIA KUSOCIŃSKIEGO – Kusocińskiego, Retkińska, Maratońska, Waltera-Janke, Obywatelska, Politechniki, Radwańska, Brzeźna, Sienkiewicza, Tymienieckiego, Przędzalniana, Przybyszewskiego, Tatrzańska, Felińskiego, Gojawiczyńskiej, Śląska – MŁYNEK
Dodatkowe kursy zaplanowano również do Arturówka i Łagiewnik. Linie 85B i 51 od 1 lipca, kursować będą we wszystkie dni tygodnia co ok. 20 minut.

Źródło: ZDIT

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy