Reklama

Lekarze z ICZMP uchronili Natalię z Odessy przed szóstą operacją serca. Ruszyła zbiórka dla nastolatki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia| ICZMP

Lekarze z ICZMP uchronili Natalię z Odessy przed szóstą operacją serca. Ruszyła zbiórka dla nastolatki  - Zdjęcie główne

Ruszyła zbiórka na rzecz Natalii z Odessy, pacjentki ICZMP | foto Wikipedia| ICZMP

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W swojej rodzinnej Odessie Natalia czekała na szóstą operację serca. Przez wybuch wojny okazało się to niemożliwe. Nastolatka z mamą przyjechały do Łodzi, by szukać pomocy u specjalistów z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. Lekarze pomogli Natalii – dzięki nim stanęła na nogi. Natalia nie może wrócić na Ukrainę i potrzebuje wsparcia w rekonwalescencji.

Dzięki specjalistom z CZMP Natalia stanęła na nogi. Lekarze uratowali nastoletnią Ukrainkę 

Gdy wybuchła wojna, Natalia oczekiwała w odessie na kolejną, szóstą już operację serca. Ukraińscy specjaliści, którzy kierowali leczeniem nastolatki, zwrócili się po pomoc do specjalistów z Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki. Matka i córka dotarły do Polski w połowie marca. 

– Dzieci z Ukrainy mogą być leczone w Polsce według najwyższych standardów, tak jak jest to dostępne w krajach Europy Zachodniej. Skorzystała z tego Natalia. Dziewczynka przyjechała do Łodzi z Odessy. Dzięki lekarzom z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki uniknęła szóstej operacji serca. Mimo to ma nową zastawkę płucną  – informuje ICZMP. 

Do tej pory Natalia przeszła już pięć operacji serca. Tym razem, łódzcy lekarze zastosowali nieinwazyjną metodę przezskórnej implantacji zastawki, co oszczędziło młodej pacjentce konieczności przeprowadzenia dużo poważniejszej operacji kardiologicznej, która niosłaby ze sobą duże ryzyko powikłań. 

Natalia nie może wrócić do ogarniętej wojną Ukrainy. Ruszyła zbiórka na rzecz dziewczynki 

Fundacja na Rzecz Rozwoju ICZMP udziela pomocy szpitalom i innym placówkom medycznym przezwyciężyć trudną sytuację finansową i organizacyjną. Wśród jej wielu celów ważne miejsce zajmuje działalność charytatywna, udzielanie pomocy dzieciom będącym pacjentami Instytutu. Wsparcie kierowane jest do dzieci chorych  i pokrzywdzonych przez los. 

Ze względu na zagrożenie wojenne panujące w ojczyźnie Natalia nie może wrócić do Odessy. Pomoc w rekonwalescencji pacjentki zaoferowała Fundacja na Rzecz Rozwoju ICZMP. Dziewczynka potrzebuje wsparcia finansowego, które pozwoli jej wrócić do zdrowia i stanąć na nogi w Polsce. 

Jak można pomóc nastolatce? Ruszyła zbiórka dla Natalii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy