Reklama

Reklama

ŁKA nagrodzona na największych branżowych targach za współpracę z PKS-em [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Łódzka Kolej Aglomeracyjna otrzymała nagrodę za “Innowacje w dziedzinie infrastruktury” na Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO. Nagrodę odebrał marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber. 

Reklama

TRAKO to największe i najbardziej prestiżowe targi kolejowe w Polsce. Uznaniem cieszą się również w Europie – to drugie największe tego typu wydarzenie na kontynencie. Impreza odbywa się co dwa lata i ściąga najważniejsze firmy zajmujące się szeroko pojętym rynkiem kolejowym. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, targi odbywają się w Gdańsku w hali AmberExpo. Tegoroczne targi TRAKO to już 13. edycja tego wydarzenia. Impreza potrwa jeszcze do 27 września.

ŁKA z nagrodą

Łódzka Kolej Aglomeracyjna otrzymała w tym roku nagrodę im. inż. Józefa Nowkuńskiego w kategorii “Innowacje w dziedzinie infrastruktury”. Nagroda została przyznana za ofertę zintegrowanego biletu ŁKA i PKS. Wyróżnienie odebrał marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

- Bardzo się cieszę, ponieważ jest to efekt naszej, ostatnio półrocznej, pracy nad projektem zintegrowania połączeń kolejowych i autobusowych na terenie województwa łódzkiego. Udała nam się ta sztuka, zrobiliśmy to - połączyliśmy wiele miejscowości, do których do tej pory nie dojeżdżała żadna komunikacja (…) Walka z wykluczeniem komunikacyjnym to jest to, na czym nam bardzo zależało i myślę, że w dużym stopniu osiągnęliśmy [ten cel – przyp. red.] Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Będziemy jeszcze nad tym projektem dalej pracowali - powiedział marszałek Grzegorz Schreiber

Zintegrowany bilet

Wspólny bilet ŁKA oraz PKS został wprowadzony 1 września bieżącego roku. O jego zaletach mówił podczas konferencji prasowej przed wejściem na dworzec kolejowy Łódź Kaliska m.in. wicepremier Jacek Sasin. Jak wtedy informowaliśmy, władze województwa łódzkiego są jednym z największych beneficjentów rządowego programu przywracania połączeń autobusowych w kraju. Współpraca ŁKA z PKS, której owocem jest wspólnym bilet tych przewoźników, jest dodatkowym rozwiązaniem, mającym ułatwiać podróżowanie po terenie województwa jego mieszkańcom.

Bilet obejmuje swoim zasięgiem 401 miejscowości, 88 stacji i przystanków obsługiwanych przez ŁKA. Dla wygody podróżnych łódzcy kolejarze wspólnie z przewoźnikami autobusowymi wyznaczyli specjalne punkty styku, na których łączą się transport kolejowy i autobusowy. Te punkty przesiadkowe umożliwiają podróżnym przesiadanie się z pociągu do autobusu lub odwrotnie. Pozwala to zaoszczędzić czas i zwiększa komfort podróży, a dla osób starszych i z ograniczoną mobilnością jest również istotnym ułatwieniem.

Z oferty wspólnego biletu ŁKA i PKS może skorzystać każdy pasażer. Dla dzieci, młodzieży oraz studentów przewidziano bilety ulgowe. Co ważne, korzystający z biletu zintegrowanego zyskują nawet 20 procent ceny biletu w porównaniu z tym, co zapłaciliby korzystając z normalnego kursu. Jest to więc także rozwiązanie korzystne finansowo dla pasażerów. Czy wspólny bilet zyska dużą popularność wśród podróżujących? Są na to duże szanse, a zwiększyć je mogą dalsze plany władz województwa.

Co dalej?

- W dalszym ciągu przed nami jeszcze dużo pracy. Kolejne połączenia, kolejne miejscowości wykluczone, do których jeszcze do tej pory nie dotarliśmy. Chcemy to wszystko połączyć (…) chcemy zrobić taki projekt, który w pełni ogarnie całe województwo łódzkie (…), tak żeby mieszkańcy nie mogli narzekać na to, że nie mają w swojej miejscowości możliwości dojazdu do większych miast, do Łodzi. To sprzyja rozwojowi, możliwościom dotarcia do pracy i szkoły. To musi być zapewnione. Chcemy to robić i robimy to - dodał marszałek województwa łódzkiego

Łódzka Kolej Aglomeracyjna jest, bez wątpienia jednym z najpopularniejszych przewoźników w regionie. Projekt wspólnego biletu, teraz nagrodzony na prestiżowych targach, jest kolejną zachętą do skorzystania z oferty łódzkiego przewoźnika. Według danych prezentowanych przez spółkę w 2017 roku ŁKA przewiozły prawie 4 mln pasażerów.

Źródło: mat. prasowe

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy