Reklama

Reklama

Łódź chce prawie 40 mln zł z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Miasto ujawnia szczegóły nowej dokumentacji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódź chce prawie 40 mln zł z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Miasto ujawnia szczegóły nowej dokumentacji - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Władze Łodzi złożyły wniosek o dofinansowanie z trzeciej i jednocześnie ostatniej tury Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Miasto wnioskuje o pieniądze, które przeznaczone mają zostać na 3 inwestycje.

Reklama

Do tej pory w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, którego nadrzędnym zadaniem jest pomoc samorządom w czasach pandemii koronawirusa, otrzymała 93,5 mln zł. Całość tych środków rząd przyznał naszemu miastu w pierwszej turze, kiedy o przydziale decydował algorytm.  

!reklama!

Zdecydowanie głośniej w Łodzi zrobiło się po podziale pieniędzy w drugiej turze, w której rozdysponowano je według rządowego uznania. Wówczas Łódź nie dostała już ani złotówki.

Zdaniem wojewody łódzkiego winne takiej sytuacji były władze Łodzi, które niepoprawnie przygotowały wnioski.

- Te wszystkie wnioski zostały merytorycznie ocenione. Komisja, analizując wnioski, uznała, że żaden z wniosków Miasta Łódź nie spełnia kryteriów tego rządowego programu - komentował w połowie grudnia Tobiasz Bocheński.

I dodał: - Nie było żadnego projektu, który by w jakiś sposób wykraczał poza to, co powinno normalnie się w mieście Łodzi odbywać, a się nie odbywa. Wnioski Łodzi okazały się nieskuteczne, co dowodzi słabego menadżerskiego podejścia władz miasta. Nie potrafią sięgnąć po pieniądze, które rząd przeznacza w skali kraju.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, teraz w UMŁ chcą się przygotować na takie zarzuty. Postanowiono więc ujawnić dokumentację. Władze miasta podkreślają też, że spełniły wszystkie wymogi formalne, a dokumentacja zawiera m.in. uzasadnienie wniosku, harmonogram inwestycji i szczegółowe korzyści, które przyniesie jej realizacja.

- Nasze oczekiwania nie są zbyt wygórowane. Chodzi o niespełna 2 proc. całej puli. Liczymy więc na przychylne rozpatrzenie naszych wniosków - mówi dla „Wyborczej” Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi. 

W komunikacie na rządowej stronie czytamy, że pieniądze będzie można wykorzystać na dowolne inwestycje, które są bliskie ludziom, np. na tabor komunikacji miejskiej, szkoły, przedszkola, wodociągi, szpitale, chodniki czy domy pomocy społecznej, a także na inne lokalne działania”.

Plany łódzkich urzędników niewątpliwie wpisują się w te założenia. W naszym mieście dofinansowanie z III tury FRIL ma zostać przeznaczone na przebudowę ul. Krakowskiej (13 mln zł), na przebudowę ul. Traktorowej (8,2 mln zł) oraz na przebudowę ul. Pomorskiej i Mileszki (17 mln zł).

źródło: Gazeta Wyborcza

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy