Reklama

Reklama

Łódź. Chojny bez tramwaju. Tramwaje zniknęły z ul. Kilińskiego na przynajmniej 2 lata

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Łódź. Chojny bez tramwaju. Tramwaje zniknęły z ul. Kilińskiego na przynajmniej 2 lata - Zdjęcie główne

Łódź. Chojny bez tramwaju. Tramwaje zniknęły z ul. Kilińskiego na przynajmniej 2 lata (fot. Google Maps)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Na pewno nie takich wieści spodziewali się mieszkańcy Górnej. Kosmetyczne poprawki na skrzyżowaniu Kilińskiego z Przybyszewskiego miały usprawnić przejazdy tramwajów do momentu rozpoczęcia kompleksowego remontu. Tymczasem okazało się, że tramwaje na ulicę Kilińskiego wrócą, ale dopiero za… 2 lata.

Reklama

Dlaczego już w marcu trzeba remontować torowisko na skrzyżowaniu Kilińskiego / Przybyszewskiego?

Skrzyżowanie Kilińskiego / Przybyszewskiego zostało zaplanowane do przebudowy w ramach dużego unijnego projektu w którym zmieni się również cała ul. Przybyszewskiego od placu Reymonta do al. Rydza-Śmigłego. 

!reklama!

Chociaż kompleksowa przebudowa skrzyżowania ulic Kilińskiego i Przybyszewskiego rozpocznie się w 2022 roku, to stan torowiska na przecięciu tych dwóch ulic jest na tyle niepokojący, że wymaga zdecydowanej reakcji tu i teraz.

Dlatego też jeszcze w marcu ruszyły prace przy kosmetycznych zmianach, które jednak mocno utrudniają życie mieszkańcom Górnej i Widzewa. 

- Remont jest jednak niezbędny, by tramwaje mogły kursować do czasu przyszłorocznej przebudowy - tłumaczyli na początku marca przedstawiciele Urzędu Miasta Łodzi. 

Polecamy: Koszmarne zachowanie rowerzysty. O krok od tragedii w Łodzi [wideo]

Tramwaje znikają z ulicy Kilińskiego w Łodzi. I to na długie miesiące!

Okazało się, że tramwaje będą kursować przez skrzyżowanie, ale tylko po ulicy Przybyszewskiego w relacji wschód - zachód. 

Ruchu tramwajowego pozbawiony zostanie więc długi odcinek ulicy Kilińskiego - od pętli przy dworcu Łódź - Chojny (ulicy Śląskiej) aż do ulicy Przybyszewskiego. 

Do tej pory mieszkańcy ulic krzyżujących się z Kilińskiego na tym odcinku, a więc m.in. ul. Kapiej, Malczewskiego, Odyńca, Naruszewicza, Płockiej, Poznańskiej czy Zarzewskiej mogli korzystać z tramwaju linii nr 1. Po zmianach jej rolę ma przejąć autobus komunikacji zastępczej Z1, który jednak będzie prowadzony dość pokrętną trasą. 

ŁÓDŹ CHOJNY - Kilińskiego, Senatorska, Brzozowa, Przybyszewskiego, Piotrkowska – PL. NIEPODLEGŁOŚCI.

PL. NIEPODLEGŁOŚCI - Piotrkowska, pl. Reymonta, Rzgowska, Przybyszewskiego, Grabowa, Milionowa, Kilińskiego, Broniewskiego, Rzgowska, Bankowa, Śląska - DW. ŁÓDŹ CHOJNY.

Polecamy: Nowy Pasaż Róży już zachwyca. Zobacz zdjęcia [galeria]
Taki stan rzeczy potrwa kilkanaście długich miesięcy.

- Powrót tramwajów (na ulicę Kilińskiego - przyp. red.) jest możliwy po zrealizowaniu inwestycji kompleksowej modernizacji skrzyżowania ulic Przybyszewskiego i Kilińskiego, a także przebudowy krańcówki tramwajowej na Chojnach w ramach programu Tramwaj dla Łodzi. Do tego czasu funkcjonować będzie komunikacja zastępcza - informuje nas Urząd Miasta Łodzi.

Remont skrzyżowania ulicy Przybyszewskiego z ulicą Kilińskiego i modernizacja odcinka, prowadzącego aż do alei Rydza-Śmigłego ma się rozpocząć w połowie 2022 roku. Obecnie trwa projektowanie tej części inwestycji.

Mieszkańcy Chojen będą mogli ponownie korzystać z komunikacji tramwajowej prowadzącej z ich osiedla najwcześniej w 2023 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy