Reklama

Reklama

Łódź. Ile zarabiają lekarze podczas pandemii? Poszukiwani medycy do pracy w szpitalu tymczasowym w Łodzi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódź. Ile zarabiają lekarze podczas pandemii? Poszukiwani medycy do pracy w szpitalu tymczasowym w Łodzi - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Anestezjolodzy, lekarze ze specjalizację i bez niej są poszukiwani przez Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi. Placówka podała również stawki, na które mogą liczyć medycy. Chodzi o pracę w szpitalu tymczasowym. Szczegóły w artykule poniżej.

Reklama

Anestezjolodzy, lekarze ze specjalizacją i bez niej poszukiwani do pracy w szpitalu tymczasowym w hali EXPO w Łodzi

Anestezjolodzy mogą liczyć na stawkę godzinową 210 zł, lekarze ze specjalizację 190 zł, a bez specjalizacji 160 zł. Miejsca w szpitalu Biegańskiego i w szpitalu tymczasowym zapełniają się bardzo szybko.

W piątek 26 marca w szpitalu tymczasowym w Expo przebywało 34 pacjentów, w tym dwóch pod respiratorami. W Biegańskim z kolei była rekordowa liczba pacjentów covidowych - 276. Nic więc dziwnego, że poszukiwani są medycy.

!reklama!

- Jeżeli chodzi o kwestię kadrową, to jest podstawowy warunek do uruchomienia kolejnych łóżek, to trzon kadry szpitala tymczasowego stanowią pracownicy szpitala im. Wł. Biegańskiego - mówił w piątek podczas konferencji prasowej Krzysztof Zarychta, dyrektor lecznicy. - Widząc ten napływ pacjentów, podjąłem decyzję o przesunięciu dodatkowego zespołu dyżurującego, aby wzmocnić kadrę tutaj na miejscu. Pan wojewoda Tobiasz Bocheński wydał decyzję polecające oddelegowanie personelu medycznego do pracy w szpitalu tymczasowym. Ten personel sukcesywnie się zgłasza. Dzięki tym decyzjom będziemy gotowi w ten weekend na uruchomienie dodatkowego modułu 28 łóżek. Jednocześnie będziemy mieli personel w gotowości do tego, że jeśli zajdzie tak potrzeba, uruchomić dodatkowy moduł łóżkowy. Tak, aby gotowość łóżek w szpitalu tymczasowym mogła być zwiększona do 112 łóżek.

Polecamy: Brytyjska odmiana koronawirusa atakuje młodych łodzian. Większość pacjentów w szpitalu tymczasowym to osoby w sile wieku! [wideo]

316 respiratorów w Łódzkiem, 144 w użyciu

W szpitalu tymczasowym znajduje się 10 łóżek respiratorowych. Dyrektor szpitala Biegańskiego zapewnia, że lecznica jest gotowa uruchomić dodatkowy moduł dziesięciołóżkowy.

W całym województwie łódzkim jest 2616 łóżek dla pacjentów z Covid-19, z czego zajętych 1880 (stan na 25 marca). W Łódzkiem dostępnych jest 316 respiratorów, z czego 144 w użyciu (dane wojewody).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy