BIO-GEN, już po raz 11 brał udział w licytacjach WOŚP. To tej pory łódzka firma zgromadziła 10 serduszek i złotą kartę, za które wpłaciła na konto fundacji WOŚP ponad 4 mln złotych!
Za złote serduszko z tegorocznego, 32 finału BIO-GEN zapłacił okrągły milion złotych. Był to drugi wynik w licytacji.
– Za ten milion złotych możemy kupić trzy ultrasonografy premium z najwyższej półki, by one później pracowały w szpitalach w całej Polsce – powiedział Jurek Owsiak podczas konferencji, która odbyła się 16 lutego w siedzibie firmy BIO-GEN w Łodzi. - To jest niesamowite, że ty jako lider tej firmy pokazujesz, jak bardzo biznes jest z nami i my to czujemy - dodał Owsiak zwracając się do Jarosław Peczka, prezesa BIO-GENU.
- Chcemy pokazywać, że wspieranie innych dzielenie się jest dobre – odpowiedział Jarosław Peczka. - Chcemy też być przykładem dla innych, że powinniśmy się szanować, dbać o siebie, dyskutować, ale przede wszystkim nie dzielić, a łączyć i pokazywać, że robienie czegoś fajnego może być czymś przyjemnym.
Jak podkreślił Jurek Owsiak, wpłacony przez BIO-GEN 1 mln złotych za serduszko nie był jedyną formą wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez tę firmę. Przedsiębiorstwo od lat sponsoruje występy Krzysztofa hołowczyca Łukasza Kurzeji w rajdzie Dakar. W tym roku BIO-GEN zdecydował się zapłacić za każdy przejechany kilometr polskiego teamu 10 zł na konto WOŚP. Dało to kwotę blisko 80 tys. złotych! Warto przypomnieć, że duet Hołowczyc Kurzeja, już na samym starcie miał poważny wypadek i stracił szanse na wygraną. Chcąc jednak wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, Polacy mimo kontuzji i uszkodzenia sprzętu dojechali do samej mety.
WOŚP dla Łodzi
Jerzy Owsiak przekazał najnowsze informacje dotyczące zbiórki i zakupów sprzętu medycznego dla łódzkich placówek. Jak poinformował na samym początku spotkania, do dziś – 16 lutego – tegoroczna orkiestra zebrała ponad 154 mln złotych. Wiele wydarzeń nadal jednak trwa. Więc ostateczny wynik poznamy dopiero pod koniec marca.Owsiak dodał, że przed kilkoma dniami kupiono sprzęt dla oddziałów reumatologicznych i dla laboratoriów do badań dzieci z chorobami onkologicznymi. 16 sztuk sprzętu wartości 10,5 mln złotych trafi do Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.