reklama
reklama

Łódź. Kino Helios w Sukcesji pozostanie zamknięte. I to mimo poluzowania obostrzeń

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódź. Kino Helios w Sukcesji pozostanie zamknięte. I to mimo poluzowania obostrzeń - Zdjęcie główne

Łódź. Kino Helios w Sukcesji pozostanie zamknięte. I to mimo poluzowania obostrzeń (fot. Tomasz Talaga - TuŁódź.pl)

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁódźW Łodzi nie wszystkie instytucje kultury skorzystają z możliwości otwarcia swoich drzwi dla widzów od 12 lutego 2021 roku. Jak się dowiedzieliśmy, kino Helios w łódzkiej Sukcesji nie wznowi swojej działalności. - To absurdalna propozycja  - mówi Nina Graboś, reprezentująca sieć kin Helios.
reklama

Od 12 lutego kina i teatry w Łodzi mogą warunkowo wznowić swoją działalność

!reklama!

Polski rząd poinformował, że od piątku 12 lutego otwarte będą kina, teatry, opery i filharmonie przy założeniu, że dostępnych będzie 50 proc. miejsc. 

Na razie nie można bowiem pozwolić sobie na pełne luzowanie obostrzeń. Widzowie będą musieli mieć maseczki. Zakazana w tych miejscach zostanie natomiast konsumpcja.

Decyzja ogłoszona przez premiera Mateusza Morawieckiego jest jednak warunkowa. To oznacza, że jeśli sytuacja się pogorszy i nastąpi wzrost zakażeń, niewykluczone będzie ponowne nałożenie obostrzeń, czyli zamknięcie części miejsc.

reklama

Kino Helios w Sukcesji w Łodzi pozostanie zamknięte

Tego kroku wstecz obawiają się przedstawiciele branży kinowej. Jak się dowiedzieliśmy, kino Helios mieszczące się w łódzkiej Sukcesji przy al. Politechniki 1 nie wznowi swojej działalności.

- Sieć kin Helios nie otworzy swoich obiektów w połowie lutego 2021 r., pomimo rządowej decyzji o takiej możliwości. Ponowne uruchomienie 50 kin w całej Polsce w zaostrzonym reżimie sanitarnym jest trudną logistycznie i kosztowną operacją - nie ma możliwości przeprowadzenia jej, jak powiedział premier, warunkowo na 2 tygodnie - mówi dla TuŁódź.pl Nina Graboś, reprezentująca sieć kin Helios.

reklama

Polecamy: Hotele z Łodzi w rankingu National Geographic Polska. Są wśród najbardziej popularnych miejsc noclegowych w Polsce
Jak podkreśla, otwarcie kin to ogromne przedsięwzięcie, którego realizacja zajmuje około 4 tygodni.

- Otwarcie kin wymaga przede wszystkim przygotowania repertuaru i rozmów z dystrybutorami filmowymi, a następnie promocji wprowadzanych na ekrany tytułów - wylicza Nina Graboś.

Nie jest tajemnicą, że widzowie bardzo wyczekują możliwości powrotu do instytucji kultury, w tym do kin i teatrów. Mimo to, kina sieci Helios w całej Polsce pozostaną zamknięte. 

reklama

- Sami też bardzo chcemy powrócić do działalności po kolejnej długiej przerwie, ale musimy być przygotowani pod każdym względem i mieć pewność, że nasze wysiłki i poniesione koszty nie pójdą po raz kolejny na marne - mówi Graboś. - Z żalem musimy podkreślić, że rząd w ogóle nie konsultował swojej decyzji z przedstawicielami naszej branży, a nasze sugestie dotyczące procesu przywracania działalności zostały zignorowane - dodaje.

Co z kinem Cinema City w Manufakurze w Łodzi? Decyzja ma zapaść w ciągu najbliższych dni

Nie wiadomo, czy pozostałe łódzkie kina również nie zdecydują się na ponowne otwarcie swoich drzwi dla widzów. 

reklama

W odpowiedzi na nasze zapytanie dotyczące wznowienia działalności przez kino Cinema City w łódzkiej Manufakturze, otrzymaliśmy oświadczenie wystosowane przez Katarzynę Opertowską, Dyrektor Marketingu i PR Cinema City, którego treść publikujemy poniżej.

Wszyscy z ogromną niecierpliwością wyczekiwaliśmy możliwości ponownego otwarcia kin. Wiemy jak bardzo nasi widzowie tęsknią za dużym ekranem i emocjami, jakich można doświadczyć tylko na sali kinowej. Jednak możliwość bezpiecznego i racjonalnego otwarcia naszych placówek wymaga bardzo dokładnego zapoznania się z nowymi rozporządzeniami i wytycznymi.

To proces, który wymaga przede wszystkim zapewnienia bezpieczeństwa widzom i pracownikom, ale również dostarczenia odpowiedniego repertuaru filmowego. Otwarcie kin w sytuacji możliwego ich ponownego zamknięcia z uwagi na zmienną sytuację epidemiczną, spowodowałoby nieodwracalne szkody dla wszystkich podmiotów działających na rynku. W ich interesie – zarówno jeśli chodzi o podmioty prowadzące kina, jak i dystrybutorów oraz producentów filmowych - jest otwarcie rynku kinowego w warunkach, w których takie ryzyko będzie możliwie jak najmniejsze. Dystrybutorzy potrzebują czasu na przygotowanie i wprowadzanie filmów do dystrybucji, w tym na prawidłowe przeprowadzenie kampanii marketingowych, a kina na dostosowanie swoich powierzchni do wszelkich wymogów sanitarnych, tak aby powitać swoich widzów w bezpiecznych warunkach. Dla biznesu kinowego bardzo istotna jest również możliwość konsumpcji na salach kinowych.

Dlatego decyzja Cinema City o ponownym otwarciu naszych placówek wymaga głębszej analizy i szczegółowego zapoznania się z nowymi wytycznymi Rządu odnośnie wyznaczonego reżimu sanitarnego. Możliwość otwarcia wszystkich kin w kraju w tym samym czasie, zbudowanie atrakcyjnego kalendarza premier, intensywnej promocji filmów oraz dopuszczalnej 50-procentowej frekwencji na sali, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości obsługi barowej, to dla nas kluczowe aspekty, które wpływają na powodzenie powrotu kin. O ewentualnym otwarciu naszych placówek poinformujemy od razu po podjęciu takiej decyzji.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama