Reklama

Reklama

Łódź. Minister Kowalski o prezydent Łodzi i lotnisku: „Jako Solidarna Polska zrobimy wszystko, by Hannę Zdanowską odsunąć od władzy”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódź. Minister Kowalski o prezydent Łodzi i lotnisku: „Jako Solidarna Polska zrobimy wszystko, by Hannę Zdanowską odsunąć od władzy” - Zdjęcie główne

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska oraz pierwszy wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik (fot. UMŁ)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zaskakująca deklaracja padła ze strony Janusza Kowalskiego, wiceministra aktywów państwowych. Jego zdaniem sprzedaż łódzkiego lotniska prywatnemu przedsiębiorcy może spowodować, że jego ugrupowanie (Solidarna Polska) będzie dążyło do odwołania Hanny Zdanowskiej z funkcji prezydenta Łodzi. 

Reklama

Lotnisko w Łodzi na sprzedaż

Władze Łodzi podjęły decyzję o sprzedaży łódzkiego lotniska, o czym informował Adam Pustelnik, wiceprezydent miasta.

!reklama!

- Doszliśmy do ściany. Z łódzkiego lotniska praktycznie nic nie lata. Przyzwoicie działa jedynie cargo. Władze lotniska zrobiły bardzo wiele, żeby utrzymać dotychczasowe połączenia i walczyć o kolejne loty, ale te działania nie przyniosły skutku. Dlatego podczas prac nad nowa strategią miasta zdecydowaliśmy się na zupełnie nowy kierunek: sprzedaż lotniska - mówił Pustelnik.

Zgodnie z deklaracjami łódzkiego magistratu, port lotniczy w Łodzi miałby się stać wielkim hubem logistycznym.

- Taki hub to setki nowych firm, kilkadziesiąt tysięcy miejsc prac. To wielkie centrum wymiany handlowej z Chinami i innymi krajami Azji – dodał wiceprezydent Pustelnik, który jednocześnie przyznał, że nie zamyka się jedynie na rynek azjatycki.

Janusz Kowalski o sprzedaży łódzkiego lotniska: „Te plany są absolutnie nieakceptowalne”

Miejscy radni z PiS-u bardzo krytycznie ocenili pomysł władz Łodzi. Podobnie zresztą jak Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych, który pojawił się w Łodzi. Jego zdaniem, prywatyzacja Lublinka byłaby w dłuższej perspektywie czasu bardzo złym krokiem. 

Mimo to władze Łodzi nie poinformowały o zmianach swoich planów. Co więc się stanie, jeśli miasto Łódź sprzeda swoje udziały w Spółce Port Lotniczy im. Władysława Reymonta?

- Jako Solidarna Polska zrobimy wówczas wszystko, by Hannę Zdanowską odsunąć od władzy. Jeśli nie poradziła sobie z zarządzaniem lotniskiem i ze sprawieniem, by to lotnisko było służyło całemu regionowi, to powinna być od tej władzy odsunięta - powiedział Janusz Kowalski na antenie Radia Łódź. - Jestem przekonany, że gdyby dzisiaj zrobić sondaż wśród mieszkańców Łodzi, to 80 - 90 procent mieszkańców powie zdecydowane „nie” sprzedaży lotniska - dodał.

Marcin Masłowski, rzecznik prasowy prezydent Łodzi: „Minister Kowalski niestety nie wie o czym mówi”

Głos w tej sprawie zabrał wiceprezydent Łodzi, Adam Pustelnik, który podkreślił, że w przypadku sprzedaży łódzkiego lotniska nie może być mowy o prywatyzacji. 

- Zgodnie z obowiązującymi przepisami, możemy zbyć maksymalnie 49% udziałów w lotnisku - zaznacza Adam Pustelnik. - Jeżeli pojawiłaby się konkretna oferta ze strony rządu, w trybie natychmiastowym siadamy do takich rozmów - dodaje.

O komentarz poprosiliśmy także Marcina Masłowskiego, rzecznika prasowego prezydent Hanny Zdanowskiej, który przypomniał, że władze miasta zgłaszały się do polskiego rządu po pomoc w utrzymaniu łódzkiego lotniska. Ta jednak nigdy nie nadeszła.

- Minister Kowalski niestety nie wie o czym mówi. Przez pięć ostatnich lat miasto prosiło rząd o rozważenie pomocy naszemu lotnisku. Zamiast tego postawiono z celów politycznych na Radom, co skończyło się katastrofą. Jeśli minister Kowalski chce pomoc, to nie powinien mówić bzdur o prywatyzacji, tylko przedstawić konkretna ofertę pomocy. Może państwo chce kupić udziały? Zapraszamy do negocjacji, bo oczywiście taka oferta nie padła - mówi Masłowski.

I dodaje: - Miasto i tak musi mieć 51% akcji lotniska. O tym minister powinien wiedzieć. Ale że akurat miał objazd po województwie, to w Łodzi postanowił "błysnąć" w ten sposób. Konferencja była cyrkiem politycznym w stylu veto albo śmierć.

Sprzedaż lotniska w Łodzi. Co sądzą łodzianie?

A czy zdaniem łodzian sprzedaż łódzkiego lotniska to dobry pomysł?

Czekamy na wasze zdanie w komentarzach oraz w sondzie, która dostępna jest poniżej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy