Reklama

Reklama

Łódź oszczędza miliony złotych na przetargach. Oferty składa coraz więcej wykonawców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódź oszczędza miliony złotych na przetargach. Oferty składa coraz więcej wykonawców - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Łódzki Magistrat dostrzega coraz większe zainteresowanie miejskimi inwestycjami i otrzymuje coraz korzystniejsze oferty od wykonawców. Zaoszczędzone w przetargach pieniądze UMŁ ma przeznaczyć na kolejne projekty.

Reklama

!reklama!

Najlepszy sposób na poradzenie sobie z kryzysem to oszczędności i inwestycje. Obcinamy wydatki miasta tam, gdzie to możliwe, by przetrwać najtrudniejszy moment, ale przede wszystkim myślimy już o tym, co będzie, gdy skończy się pandemia. Dlatego kontynuujemy wszystkie najważniejsze inwestycje, te wielkie w centrum miasta jak i te małe w planie dla osiedli. Miejskie projekty, to zamówienia dla łódzkich firm, to praca dla tysięcy osób. Miejskie inwestycje będą kołem zamachowym lokalnej gospodarki - mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Jak informuje Urząd Miasta utrzymanie inwestycji przynosi pozytywne efekty. Łódź ciągle buduje, a inne miasta ograniczają aktywność stąd widoczny jest wzrost zainteresowania miejskimi inwestycjami. Na przetargi wpływa coraz więcej ofert i są one coraz bardziej korzystne.

Modernizacja ul. Mierzejowej to jeden z projektów w Planie dla Osiedli. Wyłożona kocimi łbami droga zamieni się w ulicę z jezdnią i chodnikami.
2 miliony 300 tysięcy złotych to kwota zaoszczędzona w przetargu na remont ul. Mierzejowej. O tyle niższa od założonych kosztów była najkorzystniejsza oferta. Zaoszczędzone pieniądze miasto zamierza przesunąć na remont kolejnego odcinka ul. Lipowej.

Oszczędności są też w rewitalizacji, zarówno w przypadku prac budowlanych, jak i projektowych. Artystyczne fasady trzech kamienic przy ul. Włókienniczej będą o ponad milion złotych tańsze niż zakładano. To projekt, który zakłada odnowienie elewacji frontowych oraz ozdobienie ich detalami architektonicznymi, aby nadać im wielkomiejskiego charakteru.

Na remonty 4 kamienic przy ul. Mielczarskiego wykonawcy złożyli w sumie 13 ofert. Zadanie jest podzielone na trzy części i w każdej najkorzystniejsze oferty dają oszczędności, które w sumie mogą sięgnąć 5 milionów złotych. To projekt z programu rewitalizacji obszarowej. 

Oszczędności mają się też pojawić w projekcie rewaloryzacji parku Staromiejskiego z rynkiem Starego Miasta i pobliski ulicami. Oferty na przygotowanie dokumentacji dla jednych z najważniejszych inwestycji w programie rewitalizacji mogą wynieść 1,5 miliona złotych.

Największym zainteresowaniem cieszy się przebudowa ul. Szeherezady. Do przetargu wpłynęło aż 15 ofert. Z kolei 13 jest złożonych na budowę chodników na ul. Pienistej. W obu przypadkach najkorzystniejsze oferty były niższe niż szacowane wstępnie koszty.

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy