Reklama

Reklama

Łódź pomaga. Powstaje nowa noclegownia dla osób bezdomnych [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Przy ulicy Przybyszewskiego 253 powstaje nowa noclegownia oraz ambulatorium dla osób bezdomnych. W budynku znajdzie się 40 pomieszczeń “izby wytrzeźwień” oraz ponad 60 miejsc noclegowych. Prace budowlane będą kosztować 6,2 mln złotych i mają zakończyć się jeszcze w tym roku. 

Reklama

Łódź pomaga - nowa noclegownia

W tej chwili budynek przy Przybyszewskiego 253 znajduje się w stanie surowym. Trwają prace wykończeniowe wewnątrz obiektu. Po zakończeniu prac do dyspozycji osób bezdomnych będzie 40 jednoosobowych pomieszczeń, gdzie osoby nietrzeźwe będą dochodzić do siebie oraz ponad 60 pomieszczeń noclegowni, gdzie będą mogły spędzić noc. Jak zapewniają władze miasta, nowa lokalizacja powinna zadowolić zarówno osoby korzystające z pomocy, jak i okolicznych mieszkańców. Do tej pory m.in. izba wytrzeźwień znajdująca się przy ulicy Kilińskiego (a która zostanie przeniesiona właśnie do nowego obiektu przy Przybyszewskiego) budziła wśród mieszkańców kontrowersje i obawy. Teraz ma się to zmienić.

!reklama!

Dodatkowo, w obiekcie znajdzie się całodobowa świetlica, gdzie osoby bezdomne będą mogły spotkać się z najbliższymi osobami.

O nowym obiekcie mówił podczas konferencji prasowej wiceprezydent miasta Adam Wieczorek

- Trwa budowa nowej noclegowni oraz ambulatorium (izby wytrzeźwień) przy ul. Przybyszewskiego 253. Powstanie tu 40 pojedynczych pomieszczeń „izby wytrzeźwień” dla 40 osób oraz ponad 60 miejsc noclegowych. Noclegownia będzie pracowała od godz. 20 do 8 rano, ale na Przybyszewskiego powstanie też całodobowa świetlica. W świetlicy osoby bez domu będą mogły się spotkać z osobami najbliższymi, np. rodziną. Często jest tak, że spotkanie w domu rodzinnym nie jest możliwe. A tu będzie taka neutralna przestrzeń do rozmowy. To miejsce to alternatywa dla istniejącej dziś noclegowni na Stokach. Nowy adres noclegowni nie powinien już wywoływać sytuacji konfliktowych z mieszkańcami. Podobnie będzie w przypadku izby, którą przeniesiemy z ul. Kilińskiego powiedział Adam Wieczorek, wiceprezydent Miasta Łodzi

Koszt prac budowlanych to 6,2 mln złotych.

- Prace budowlane będą kosztować ok 6,2 mln zł. Nie ukrywam, że bardzo cieszymy się, iż dostaliśmy 3,5 mln zł dofinansowania na te prace. Pierwsze osoby potrzebujące pomocy chcemy w niej przyjąć w tym roku, jesienią – dodaje Krzysztof Kumański, dyrektor Miejskiego Centrum Terapii i Profilaktyki Zdrowotnej w Łodzi

Ok. 1,5 mln zł zostanie przeznaczone na zakup wyposażenia, zagospodarowanie otoczenia budynku oraz tzw. projekty miękkie - czyli wszystkie działania profilaktyczne dla osób korzystających z noclegowni.

Źródło: UMŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy