Reklama

Reklama

Łódź skanalizuje Helenówek za 30 mln złotych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Łódź skanalizuje Helenówek za 30 mln złotych  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Łódzka Spółka Infrastrukturalna przeznaczy 30 mln złotych na skanalizowanie osiedla Helenówek. Pierwszy etap prac ma zakończyć się w 2021 roku. 

Reklama

W tej chwili prace kanalizacyjne są prowadzone na ulicach Helenówek, Poziomkowej i Borówkowej. Na początku marca robotnicy mają wejść na ul. 11-go Listopada a w kwietniu na ul. Okulickiego. Na każdej z ulic oprócz kanału sanitarnego budowane są odejścia do poszczególnych gospodarstw.

!reklama!

Pierwszy etap prac ma się zakończyć w 2021 roku, a jego koszt to 17 mln złotych. Po ukończeniu tej inwestycji możliwe będzie podłączenie do kanalizacji 100 gospodarstw domowych.

- Połowa prac wykonywanych jest metodą odkrywkową, połowa metodą bezodkrywkową, dzięki temu inwestycja nie jest tak uciążliwa dla mieszkańców, dlatego że są to roboty prowadzone pod ziemią, nie ingerujemy w otoczenie – mówi Kazimierz Zyguła – przedstawiciel wykonawcy

Równolegle, jeszcze w 2020 roku rozpocznie się II etap prac. W tym roku ŁSI planuje wyłonić wykonawcę, a całość prac zakończyć w 2022 roku.

- W ramach II etapu wybudowany zostanie kanał sanitarny pomiędzy ulicą Borówkową a Łozową, który umożliwi odprowadzenie ścieków z ulic: Jabłoniowej, Mirabelki, Łozowej, a także z ulic położonych po zachodniej części ulicy Zgierskiej, między innymi Cyprysowej czy Brzoskwiniowej. – informuje Joanna Nowakowska z Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej

Dzięki temu możliwość podłączenia się do kanalizacji miejskiej uzyska 215 domów.

Łączna długość kanału sanitarnego to 7.300 m oraz 300 m wodociągu. Koszt wszystkich prac w ramach I i II etapu szacowany jest na prawie 30 mln złotych.

Źródło: UMŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy