Reklama

Reklama

Łódź. Szkoła bez kartkówek i klasówek? Oto pomysł łódzkich radnych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Łódź. Szkoła bez kartkówek i klasówek? Oto pomysł łódzkich radnych - Zdjęcie główne

Łódź. Radni miejscy apelują, by nauczyciele nie przeprowadzali klasówek i kartkówek w szkołach w Łodzi (fot. Canva)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Łódź. Szkoła bez kartkówek i klasówek to nowy pomysł łódzkich radnych. Chcą oni, by powrót do łódzkich szkół po wielu miesiącach nauki zdalnej był dla dzieci i młodzieży nieco mniej stresujący. Czy szkoła będzie w stanie funkcjonować bez sprawdzianów, klasówek i odpytywania uczniów?

Reklama

Łódź. Uczniowie wracają do szkół. Nie będzie kartkówek i klasówek?

Od 17 maja do nauki w szkołach mają wrócić klasy IV-VIII, zaś na 31 maja planowany jest powrót do szkół wszystkich dzieci na wszystkich poziomach. 

!reklama!

W związku z tym, radni Rady Miejskiej z Doraźnej Komisji ds. Rodziny, Dzieci i Młodzieży w Łodzi apelują do dyrektorów szkół o wycofanie się z przeprowadzania klasówek oraz innego rodzaju testów wiedzy na czas tak krótkiego powrotu do nauki stacjonarnej, jak to będzie miało miejsce w tym roku szkolnym. 

Chociaż rok szkolny kończy się 28 czerwca, to na „prawdziwą naukę” pozostanie około dwóch tygodni.

- Dlatego też wychodzimy z takim apelem do nauczycieli, do dyrektorów szkół, aby, pod koniec tego roku szkolnego, mając na uwadze, że nauki zostało nam 10-14 dni, starali się skupić cały wysiłek na tym, aby zintegrować grupę, aby dotrzeć do uczniów, zachęcając ich do rozmów, dzielenia się swoimi opiniami, aby zbudować na nowo dobry wizerunek szkoły, pokazując, że nauka może być fajna. Natomiast żeby uciekali od sytuacji rozliczeń, klasówek i udowadniania na siłę, że ktoś czegoś nie zrobił w trakcie pandemii - mówi Krzysztof Makowski, radny Rady Miejskiej w Łodzi.

- Bardzo się cieszę, że ten apel do szkół pójdzie. Jest to bardzo ważne teraz – sama mam sygnały ze strony rodziców, ale także ze strony uczniów, że obawiają się powrotu do szkół - dodaje Agata Kobylińska, Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Łodzi ds. Dzieci i Młodzieży.

Polecamy: Ranking szkół podstawowych 2021. Sprawdź, jak wypadły łódzkie podstawówki

Łódź. Trudny powrót do szkół łódzkich uczniów. „Pandemia wywarła bardzo negatywne skutki w psychice nas wszystkich”

Grupą, która została najbardziej dotknięta izolacją, są dzieci i młodzież. Dlatego radni Rady Miejskiej w Łodzi apelują, aby nauczyciele zapewnili dzieciom wsparcie psychiczne i pozwolili w spokojny, naturalny sposób wrócić do normalnego funkcjonowania. 

- Nam dorosłym jest ciężko w pandemii, ale musimy pamiętać o dzieciach w tym czasie. Część dzieci potraciła osoby bliskie w wyniku koronawirusa, straciła też nauczycieli. To nie jest tak, że teraz wracamy do szkoły i wszystko będzie tak jak kiedyś. Nie. Jeszcze bardzo długo nie będzie tak jak kiedyś. Musimy zadbać, przede wszystkim, o relacje, o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, bo to jest teraz priorytetem - podkreśla Agata Kobylińska.

Pomysł radnych Rady Miejskiej w Łodzi nie jest nowością w skali Polski. Z klasówek i kartkówek zrezygnowano m.in. w Gdańsku i Gorzowie Wielkopolskim. 

Pytanie tylko czy wszyscy dostosują się do apelu łódzkich radnych. Niektórzy nauczyciele bowiem zapowiedzieli masowe sprawdzanie wiedzy w formie kartkówek i klasówek. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy