Reklama

Reklama

Łódź walczy z suszą. Uniwersytet Medyczny i OSP łączą siły

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódź walczy z suszą. Uniwersytet Medyczny i OSP łączą siły - Zdjęcie główne

Łódź. Straż Pożarna, zdjęcie ilutracyjne, fot. Wikimedia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Uniwersytet Medyczny w Łodzi przekazał miastu setki tysięcy litrów wody do podlewania drzew. W jej transporcie pomagają strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych.

Reklama

- Uniwersytet Medyczny przekazał miastu cały basen wody do podlewania drzew w mieście. To aż 600 tys. litrów wody. W jej transporcie pomagają strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych. Od kilku dni używamy tej wody do podlewania drzew posadzonych w pasach drogowych, którym najtrudniej przetrwać suszę. Liczę, że w ten sposób unikniemy sytuacji z poprzedniego roku, gdy latem brak opadów mocno zaszkodził drzewom. Z basenu wypompowano już blisko 100 tys. litrów wody, która pozwoliła na podlanie ok. 1200 drzew rosnących w pasach drogowych - mówił Maciej Riemer, dyrektor Departamentu Ekologii i Klimatu UMŁ.

- Zanim przystąpiliśmy do podlewania drzew, przeprowadziliśmy badanie wody w laboratoriach ZWiK. Wyniki pokazały, że zawartość chloru w wodzie jest znikoma i bezpiecznie można ją wykorzystać do podlewania roślin. Cała woda zgromadzona w basenie pozwoli na podlanie ok. 6 tys. drzew - dodał dyrektor Maciej Riemer.

!reklama!

Uniwersytet Medyczny od kilku lat realizuje politykę „EcoUmed”. Polega ona na przeprowadzaniu różnych inicjatyw i działaniach pro środowiskowych, stanowiących ważny element zrównoważonego rozwoju uczelni. 

- Jesteśmy uczelnią medyczną, dlatego staramy się cały czas przypominać, że środowisko ma istotny wpływ na zdrowie ludzi i na występowanie chorób cywilizacyjnych. Problem braku wody i zanieczyszczenie powietrza będą największym wyzwaniem w Polsce przez najbliższych kilka lat. Stąd m.in. inicjatywa produktywnego i ekologicznego wykorzystania wody z basenu - tłumaczył Paweł Zawieja, zastępca kanclerza Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Basen Uniwersytety Medycznego ma teraz przerwę technologiczną. W poprzednich latach w takich sytuacjach woda z basenu była bezproduktywnie spuszczana do kanalizacji.

– Mam nadzieję, że ta inicjatywa wykorzystywania wody z basenu do podlewania zieleni w mieście stanie się stałą praktyką – zakończył Paweł Zawieja.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy