Reklama

Reklama

Łódź-Warszawska czy Łódź-Marysin-Rogi? Mieszkańcy apelują o zmianę nazwy przystanku kolejowego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź - W Łodzi budowanych jest obecnie kilka stacji kolejowych – powiedział Marcin Hencz, radny Rady Miejskiej.

Reklama

!reklama! 

- Mieszkańcy bardzo cieszą się z tego powodu. Po sukcesach Łódzkiej Kolej Aglomeracyjnej nikt nikogo nie musi przekonywać, jak sprawna jest to forma poruszania się po mieście. Teraz powstają nowe przystanki. Jeden z nich, budowany przy ulicy Warszawskiej, zaczął budzić kontrowersje wśród łodzian, ponieważ złamano zasady nadawania nazewnictwa w Polsce. Według PKP przystanek ma się nazywać: Łódź-Warszawska. Jest to mylące, bowiem przystanek powinien zaczerpnąć swoją nazwę od nazwy osiedla, a nie ulicy. Postanowiłem wystąpić z uchwałą o nadanie innej nazwy – poinformował radny Marcin Hencz.

- Na posiedzeniu Rady Osiedla trwały burzliwe dyskusje na ten temat – powiedziała Izabela Chrabąszcz, radna Rady Osiedla Julianów-Marysin-Rogi.

- Na terenie naszej RO znajdują się trzy przystanki: Łódź-Arturówek, Łódź-Marysin, a także nowy przystanek o nazwie roboczej Łódź-Warszawska. Chcielibyśmy uporządkować je pod względem geografii. Uznaliśmy, że nowy przystanek powinien nazywać się: Łódź-Marysin-Rogi – stwierdziła radna Izabela Chrabąszcz.

- Zacząłem zastanawiać się, czy przystanki kolejowe w Łodzi są prawidłowo ponazywane – powiedział radny Marcin Hencz.

- Emocje budzi także Łódź-Pabianicka na południu naszego miasta. Chciałbym, aby PKP pozytywnie przyjęło mój apel i w przyszłości proponowane nazwy przystanków konsultowało z mieszkańcami Łodzi – dodał radny Marcin Hencz.

Źródło: BRM

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy