Reklama

Reklama

Łódź wydłuża termin obowiązywania bonifikat w opłatach za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódź wydłuża termin obowiązywania bonifikat w opłatach za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Ta wiadomość powinna ucieszyć wieczystych użytkowników nieruchomości, którzy jeszcze nie przekształcili użytkowania w prawo własności. Łódź wydłuża czas bonifikat w opłatach jednorazowych za przekształcenie.

Reklama

Użytkownicy wieczyści gruntów pod nieruchomościami, które służą wyłącznie celom mieszkaniowym, od 1 stycznia 2019 r. stali się z mocy prawa właścicielami tych gruntów. Łódzki magistrat do 30 listopada br. wydał ponad 38 tys. zaświadczeń dla dotychczasowych użytkowników wieczystych, których w sumie jest z ok. 100 tys. Decyzją Rady Miejskiej w Łodzi z 20 listopada 2019 r., bonifikata od opłaty jednorazowej za przekształcenie wniesionej w przyszłym roku wyniesie 60 proc. – czyli tyle samo, co w bieżącym roku.

Ulga tylko na cele mieszkaniowe

Uchwałę 27 listopada br. przekazano do Wojewody Łódzkiego i zacznie obowiązywać 14 dni po ogłoszeniu jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego. Z 60 proc. bonifikaty w opłacie jednorazowej mogą skorzystać dotychczasowi użytkownicy wieczyści gruntu pod nieruchomościami przeznaczonymi na cele mieszkaniowe. Warunkiem jest niezaleganie z opłatami miejskim, takimi jak: podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste, opłaty z wywóz odpadów itp. Bonifikata nie przysługuje, jeśli nieruchomość jest wykorzystywana na cele inne niż mieszkaniowe.

Polecamy: Dopełniłeś formalności przekształcenia wieczystego we własność?
Jednocześnie Urząd Miasta Łodzi informuje, że ze względu na dużą ilość zaświadczeń do wydania, a także liczne zmiany do ustawy i bieżącą obsługę zaświadczeń już wydanych, urzędnicy nie będą w stanie zrealizować wszystkich formalności do końca 2019 roku.

Warto uzbroić się w cierpliwość

Jak dowiadujemy się z oficjalnej strony UMŁ, w związku z nowym prawem o przekształceniu użytkowania wieczystego we własność, do magistratu wpływa bardzo dużo wniosków o przyznanie bonifikaty, zgłoszeń wpłat jednorazowych, informacji o już wniesionej opłacie, itp. Wydłużenie terminu obowiązywania 60 proc. bonifikaty od opłaty jednorazowej za przekształcenie powinno dać możliwość skorzystania z tej sporej ulgi osobom, których zaświadczenia zostaną wydane przez Miasto po 30 listopada 2019 r., czy później - w 2020 roku.

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy