Reklama

Reklama

Łódź z kolejnym woonerfem – zielone place, drzewa i ławki pojawią się przy ulicy Mielczarskiego [WIZUALIZACJE]

Opublikowano: pt, 21 sie 2020 07:15
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Jeszcze w 2020 roku miasto odda do użytku nowy woonerf przy ulicy Mielczarskiego – powstanie tam strefa spokojnego ruchu, kameralne place z zielenią, ławki oraz udogodnienia dla niepełnosprawnych.

Ulica ma całkowicie zmienić swój charakter – ze zwykłej dojazdówki w ulicę, cechującą się spokojnym ruchem, z dużą ilością zieleni i wyznaczonych miejsc parkingowych.

!reklama!

- Ulica Mielczarskiego pozostanie ulicą jednokierunkową. Jezdnia i chodniki będą na jednym poziomie, bez krawężników czy stopni, oddzielone od siebie zielenią i meblami miejskimi. Ułatwi to poruszanie się pieszym i osobom z niepełnosprawnościami. Dla uspokojenia ruchu na części przewidzianej dla samochodów pojawią się szykany (zmiany toru ruchu), place, oraz trzy progi zwalniające w jezdni z łagodnym najazdem tzw. poduszki berlińskie – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi  

Stały element ulicy – istniejący po obu jej stronach szpaler drzew otrzyma nowy wygląd. Na ulicy przybędzie zielonych akcentów.

- Uporządkowany zostanie również obustronny, istniejący w ulicy, podwójny szpaler drzew,  pojawią się nowe nasadzenia, system nawadniający i podświetlenia. Postawione zostaną nowe ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci, poidełko. Zainstalowane zostanie również nowe oświetlenie ulicy – dodaje Marcin Łukasiewicz, projektant

Mieszkańców ulicy interesuje z pewnością czy po modernizacji ulicy wciąż znajdą miejsce do zaparkowania. Plany zakładają zachować liczbę dotychczasowych miejsc parkingowych – zostaną one zaprojektowane prostopadle do jezdni. Wyznaczone zostaną również poszerzone miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.

Projekt  obejmuje przebudowę ulicy Mielczarskiego oraz trzech przebić międzykwartałowych  ( ul. Mielczarskiego 33 do Ogrodów Karskiego, ul. Mielczarskiego 25 do Ogrodów Karskiego oraz ul. Mielczarskiego 26  do ul. Legionów 27). 

Umowę na inwestycję podpisano 15 maja 2020 roku. Całość będzie kosztować 8 063 237 zł.

Źródło: mat. prasowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.