Do pierwszego ze zdarzeń doszło 7 marca. Pani Klaudia Domagała, zgłosiła sprawę w Zarządzie Dróg i Transportu prosząc przy okazji o należyte zabezpieczenie znaku.
- Przewracający się znak uszkodził moje auto – tłumaczy Pani Klaudia. - Sprawę zgłosiliśmy niezwłocznie do ZDiT z prośbą o jego zabezpieczenie. Ten, nawet gdy postawiło się go prosto, nadal się przechylał.
Znak ustawić? Trudna sztuka
Efekt? Znak ustawiono, jednak o zabezpieczeniu nie było mowy. Do kolejnego wypadku doszło dwa dni później. Ten sam znak spadł na zaparkowaną toyotę, rozbijając w pył jej tylną szybę.
- Ja mam dziurę w lakierze, auto poniżej wybitą szybę. Czy kogoś ten znak ma zabić, spadając na głowę, żeby w końcu urzędnicy się zainteresowali?! – skomentowała Łodzianka na jednym z fanpejdży, przy okazji opisując całe zdarzenie.
Tym razem jej interwencja nie skończyła się jedynie w ZDIT. Mieszkanka ul. Żeromskiego próbowała zainteresować sprawą służby. Czy skutecznie?
Kto pomoże lokatorce?
Pani Klaudia zaczęła od telefonu pod numer 112 - oczywiście niczego nie wskórała. Później próbowała dodzwonić się na infolinię ZDIT, jednak ta – jak tłumaczy – była nieczynna. Następny w kolei był telefon interwencyjny Łódzkiego Centrum Kontaktu z Mieszkańcami, tu jednak infolinia miała być – podobnie, jak w przypadku ZDIT – nieczynna. Kolejny telefon lokatorka wykonała do straży miejskiej.
- To rola policji – usłyszała. Doradzono jej jednak, że jeśli nie może złożyć sprawy pod numerem alarmowym, należy skontaktować się z najbliższym komisariatem. Telefony na II Komisariat Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi też nie przyniosły efektu podczas weekendu.
- Ostatecznie dowiedziałam się w ZDIT, że za zabezpieczenie znaku odpowiada wykonawca – mówi Klaudia Domagała. – Ten po interwencji urzędników postawił znak, jak należy. Zajęło to jednak kilka dni.
Łodzianka zapowiada, że będzie starać się o wypłatę odszkodowania za zniszczenia.
Czytaj również:
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.