Reklama

Reklama

Łódzcy emeryci nie muszą się martwić – Premier Morawiecki uspokaja seniorów za pośrednictwem Super Expressu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódzcy emeryci nie muszą się martwić – Premier Morawiecki uspokaja seniorów za pośrednictwem Super Expressu   - Zdjęcie główne

Łódzcy emeryci nie muszą się martwić – Premier Morawiecki uspokaja seniorów za pośrednictwem Super Expressu (fot. domena publiczna)|wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W opublikowanym w Super Expressie liście do seniorów, Mateusz Morawiecki uspokaja, że mimo złej sytuacji gospodarczej będą przyznawane 13 i 14 emerytury oraz dojdzie do waloryzacji świadczeń emerytalnych.

Reklama

Jak dowiadujemy się z gazety, najbiedniejsi emerycie będą mogli liczyć na 50 zł brutto kwotowej waloryzacji, czyli około 40 złotych netto.

!reklama!

Po latach poświęceń i wyrzeczeń zasłużyliście Państwo na to, by spędzić emeryturę spokojnie, w poczuciu bezpieczeństwa - pisze Morawiecki.

Premier podkreśla w jak poważnej sytuacji gospodarczej znalazł się kraj, jednak nie wpłynie to na wsparcie dla emerytów.

- Nieprzewidziane wydarzenia, takie jak atak wirusa, nie mogą przekreślić marzenia o złotej jesieni życia. Wiem, że dla Wielu z Państwa najtrudniejsze momenty epidemii były pełne niepokoju i lęku (...). Epidemia sprawiła również, że wiele osób niepokoi się o stan swoich finansów. Mierzymy się z największym kryzysem gospodarczym, jak mówi wielu, co najmniej od wojny - zaznaczył premier.

Jak mówi premier, priorytetem nowej ustawy budżetowej były właśnie emerytury.

- Wielu z Państwa zadaje sobie pytanie czy w czasie tak ogromnych wydatków starczy jeszcze pieniędzy na to, by zagwarantować 13. i obiecaną na przyszły rok 14. emeryturę. Chcę więc podkreślić z całą mocą, że właśnie środki na emerytury zagwarantowaliśmy w nowej ustawie budżetowej w pierwszej kolejności. W czasie kryzysu to osoby najbardziej potrzebujące i najbardziej zagrożone konsekwencjami epidemii powinny mieć pewność jutra. Emerytury - te, które już państwo otrzymują i te, które nasz rząd obiecał - trafią do seniorów - podkreślił premier.

Zaznaczył, że działania rządu mają na celu poprawę sytuacji związana z zaniedbaniami, do jakich w tej materii doszło w ostatnich 3 dekadach.

- Naprawiamy zaniedbania, które narosły niemal przez 30 lat. Podnosimy konsekwentnie wysokość emerytur poprzez waloryzację i uzupełniliśmy świadczenia o 13. emeryturę. Przez lata o godnej emeryturze polscy seniorzy mogli tylko pomarzyć. Dziś powoli, krok po kroku, staje się ona faktem również w Polsce. 14. emerytura była kolejną obietnicą, którą złożyliśmy Państwu razem z Prezydentem Andrzejem Dudą. Dlatego mimo ogromnych zagrożeń gospodarczych, które nas czekają z tej obietnicy się wywiązujemy. Już w przyszłym roku otrzymacie Państwo ok. 1250 zł dodatkowych środków, które będą ogromną pomocą - napisał premier.

List był pełen zapewnień i deklaracji.

- Szanowni Państwo, choć epidemia nie ustępuje i czekają nas jeszcze miesiące walki z wirusem, to jednego możecie być pewni. W pierwszej kolejności myślimy o tych, którzy są najbardziej potrzebujący - przekazał premier w swoim liście.

Źródło: PAP, RMF24.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy