Reklama

Łódzcy ósmoklasiści wybrali! Które licea i technika cieszyły się największą popularnością?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agnieszka Szynk

Łódzcy ósmoklasiści wybrali! Które licea i technika cieszyły się największą popularnością? - Zdjęcie główne

Wiemy, jakie szkoły najczęściej wybierali ósmoklasiści w Łodzi | foto Agnieszka Szynk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Egzaminy wieńczące naukę w szkole podstawowej już za nami. Czas dowiedzieć się, jakie licea i technika łódzcy ósmoklasiści wybierali najczęściej? Sprawdźcie, które ze szkół ponadpodstawowych i jakie profile kształcenia cieszyły się w tym roku największą popularnością.

Które licea i technika w Łodzi najchętniej wybierali ósmoklasiści?

III, XXI oraz IV Liceum Ogólnokształcące to najczęściej wybierane przez 8-klaistów licea w tegorocznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Kolejne lokaty zajmują: XXV, I oraz XXVI LO - we wszystkich tych szkołach na jedno miejsce przypada 2,6 - 2,07 kandydata. 

W technikach prym wiodą - podobnie jak w latach poprzednich - klasy kształcące przyszłych techników programistów, mechatroników oraz informatyków, a 2,5 kandydata na miejsce przypada w technikum weterynaryjnym. W szkołach branżowych największym zainteresowaniem cieszy się profesja mechanika pojazdów samochodowych - o jedno miejsce stara się 1,5 kandydata. 

- Niespodzianek nie ma, licea oraz w technikach kierunki informatyczne od kilku lat cieszą się zainteresowaniem młodych ludzi  - dodała Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent miasta Łodzi. - Nie wykluczam, że będziemy otwierać dodatkowe oddziaływ szkołach, ale decyzje w tej sprawie zapadaną po zakwalifikowaniu uczniów do szkół. 

Ogółem w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez samorząd jest 7 539 miejsc w tym: 3 930 w liceach, 2 880 w technikach oraz 729 w szkołach zawodowych. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Łodzi uczniowie klas 8 wybierają w tym roku dowolną liczbę szkół oraz klas uszeregowane według preferencji. O tym czy i do której szkoły kandydaci zostaną zakwalifikowani będą decydować wyniki zakończonego przed tygodniem egzaminu na zakończenie szkoły podstawowej oraz oceny na świadectwie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy