Reklama

Reklama

Łódzcy przedsiębiorcy dostali już 3 mln złotych wsparcia. A to dopiero początek

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Łódzcy przedsiębiorcy dostali już 3 mln złotych wsparcia. A to dopiero początek - Zdjęcie główne

Łódzcy przedsiębiorcy dostali już 3 mln złotych wsparcia (fot. pixabay)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Łódź wypłaciła już 3 mln zł pomocy dla przedsiębiorców. Miasto było jednym z pierwszych samorządów w Polsce, który zaczął przekazywać środki dla ratowania łódzkich firm i miejsc pracy.

- Najważniejszym celem łódzkiego samorządu, oprócz zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego, jest ratowanie łódzkich firm i miejsc pracy. Byliśmy jednym z pierwszych samorządów, który w ramach tarczy antykryzysowej zaczął wypłacać środki finansowe dla przedsiębiorców. Do tej pory na konta łódzkich przedsiębiorców trafiło już ponad 3 mln zł. Do rozpatrzenia mamy już 5 tys. wniosków od przedsiębiorców – dziennie napływa ich od 500 do nawet 1000. W tej chwili na rzecz ratowania łódzkich firm i miejsc pracy dla mieszańców naszego miasta mamy kwotę ok. 30 mln. zł – mówi Piotr Bors, dyrektor departamentu Pracy, Edukacji i Kultury UMŁ.

!reklama!

Z pomocy mogą korzystać zarówno przedsiębiorcy prowadzący samodzielną działalność gospodarczą jak i ci, którzy zatrudniają pracowników.

Podstawą do uzyskania pomocy jest spadek dochodów – wnioski dostępne są na stronie internetowej PUP w Łodzi i można przesłać drogą elektroniczną (https://www.praca.gov.pl/) lub wydrukowane i wypełnione wnioski wrzucić do urny stojącej na parterze urzędu pracy.

- Wszyscy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łodzi zdajemy sobie sprawę, że równie ważne jak przyznanie pomocy finansowej, jest jak najszybsze jej przekazanie przedsiębiorcom. Z racji bardzo dużego zainteresowania przedsiębiorców możliwością uzyskaniem pomocy staramy się maksymalnie skrócić czas rozpatrywania wniosków oraz jak najszybciej wypłacać przyznane środki– dodaje Krzysztof Barański, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łodzi.

Już niebawem łódzki PUP może mieć do dyspozycji znacznie większe środki na pomoc dla przedsiębiorców, ponieważ w poniedziałek wystąpił do Ministerstwa Pracy o dodatkowe 30 mln zł z rezerwy funduszu pracy. 

Jednocześnie dyrektorzy Piotr Bors i Krzysztof Barański apelują do przedsiębiorców składających wnioski o wybranie tylko jednej formy składania wniosku. Jak podkreślają, złożenie wniosku w formie elektronicznej i tradycyjnej sprawi, że wydłuży się czas rozpatrywania wszystkich wniosków i pomoc finansowa dotrze później. Apelują również o skrupulatne wypełnianie wszystkich wymaganych we wniosku pól.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy