Reklama

Reklama

Łódzcy seniorzy 70+ od piątku 22 stycznia mogą zapisywać się na szczepienia przeciw covid. Jak przebiegają zapisy w Łodzi?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Łódzcy seniorzy 70+ od piątku 22 stycznia mogą zapisywać się na szczepienia przeciw covid. Jak przebiegają zapisy w Łodzi? - Zdjęcie główne

Łódzcy seniorzy 70+ od piątku 22 stycznia mogą zapisywać się na szczepienia przeciw covid. Jak przebiegają zapisy w Łodzi? (fot. UML) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W Łodzi do prowadzenia szczepień zgłosiły się 134 poradnie - w tym 21 to miejskie przychodnie. Łodzianie mogą zapisać się na szczepienie na kilka sposobów.

Reklama

Zapisy są prowadzone na kilka sposobów, m.in. bezpośrednio, w samych punktach szczepień, telefonicznie w tychże punktach, przez ogólnopolski numer 989 oraz przez internetowe konto pacjenta.

!reklama!

- Pamiętajmy, że zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia punkty szczepień mogą zapisywać seniorów na szczepienia tylko po 30 osób na tydzień i tylko na okres od 25 stycznia do 31 marca. Trzeba też mieć świadomość, że wiele terminów jest już zajętych, ponieważ jako pierwsi, od 15 stycznia, na ten sam okres czasu mogli się zapisywać seniorzy 80 plus. W naszych centrach medycznych mamy jeszcze ok. 800 wolnych miejsc. Ale zapisy trwają cały czas - mówi Szymon Kostrzewski, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMŁ.

Mniejsze limity - maksymalnie 30 osób tygodniowo

W 21 miejskich poradniach od grudnia przygotowywano się do akcji szczepień od grudnia – miasto zapewnia, że podjęło takie kroki, by być przygotowanym na szczepienie 30-40 pacjentów dziennie.

Ze względu na wprowadzony 14 stycznia przez Ministerstwo Zdrowia limit,  od 15 stycznia (kiedy ruszały zapisy dla osób powyżej 80 roku życia) seniorzy mogą zapisywać się na szczepienia, ale przychodnie mogą przyjąć maksymalnie 30 osób tygodniowo.

- Nie możemy przekroczyć tego limitu. Jednak robimy wszystko, by pomóc naszym najstarszym pacjentom. Od piątku 15 stycznia pracownicy rejestracji chociażby w naszym centrum medycznym zapisali ponad 1000 pacjentów do innych punktów szczepień w całej Łodzi - tam, gdzie widzieli w systemie, że jest jeszcze wolne miejsce. Zgłosiliśmy też do NFZ chęć utworzenia dodatkowego punktu szczepień przy ul. Cieszkowskiego lub Rzgowskiej. Czekamy na decyzję Funduszu - mówi Żaneta Iwańczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Medycznego Górna. 

Podkreślała, że punkty sa przygotowane na stacjonarne zapisy seniorów na szczepienie. 

- Jeśli NFZ wyrazi zgodę - będziemy mieć prawie 200 dodatkowych miejsc dla seniorów na szczepienia. Mamy też świadomość, że seniorzy nie są tymi pacjentami, którzy biegle korzystają z internetowych form rejestracji i  jutro - podobnie jak zrobili to w piątek 15 stycznia - przyjdą po prostu do poradni. Dlatego przygotowujemy dla nich dwa osobne wejścia do przychodni przy ul. Felińskiego, i minimum 4 punkty rejestracji - podkreśla dyrektor. 

25 stycznia mają się rozpocząć szczepienia dla seniorów 70 i 80 plus.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy