reklama
reklama

Łodzianie chcą zlikwidować swoje miasto

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agnieszka Szynk

Łodzianie chcą zlikwidować swoje miasto - Zdjęcie główne

Łodzianie mają dość swojego miasta i chcą je zlikwidować. | foto Agnieszka Szynk

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Jak bardzo mieszkańcy mogą być niezadowoleni ze swojego miasta? Łodzianie doszli do momentu, w którym postanowili zlikwidować swoje miasto. W Facebookowym wydarzeniu chce wziąć udział prawie dziesięć tysięcy osób.
reklama

Mieszkańcy mają dość swojego miasta

Wielu łodzian ma dość niekończących się remontów oraz zamkniętych ulic. Uważają, że Łódź nie zachęca swoją ofertą kulturalną i warunki życia w mieście odbiegają od tych, które można spotkać w innych dużych polskich miastach. 

- Na remontowanym odcinku nie widać ani jednego robotnika - irytują się mieszkańcy Bałut komentując remont Wojska Polskiego.

Nie tylko mieszkańcy Bałut mają dość. Remont ulicy Obywatelskiej przeciągał się, podobnie jak remont ulicy Śląskiej. Mieszkańcy Dąbrowy czują się wręcz odcięci od reszty miasta i chętnie ogłosiliby niepodległość, o czym pisaliśmy w artykule.

Spalimy Łódź jak Rzym tylko nie odbudujemy

Niektórzy mieszkańcy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Na Facebooku pojawiło się wydarzenie o nazwie "Likwidacja Łodzi". Sami oddolnie postanowili rozprawić się z problemem, jakim jest ich miasto.

- Najwyzszy czas by ktoś zajął sie problemem jakim jest Łodź - komentuje internauta.

Niektórzy w swoich tezach posuwają się daleko i proponują spalenie Łodzi podobnie jak spalono niegdyś Rzym. 

- Spalimy jak Rzym tylko że nie odbudujemy - komentuje inny interauta.

Jak fachowcy oceniają takie zachowania mieszkańców? Agnieszka Sobol z Katedry Gospodarki Przestrzennej i Środowiskowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach tłumaczy, jaką rolę mają mieszkańcy w tworzeniu swojego miasta.

- Rola mieszkańca jest z zasady pasywna w znaczeniu współtworzenia i kształtowania swojego miejsca życia. W przypadku obywatela do procesu zamieszkiwania dołączone zostają trzy ważne elementy: bycie członkiem społeczności, określone prawa oraz obowiązki. Z kolei konsument to nabywca lub użytkownik dóbr lub/i usług. Bycie mieszkańcem, podobnie jak konsumentem ogranicza się zatem zasadniczo do bycia biernym odbiorcą i nabywcą oferty miejskiej -tłumaczy Agnieszka Sobol.

Sam fakt, że mieszkańcy żywo uczestniczą w dyskusji o mieście, a także podejmują próby zmiany może świadczyć o tym, jak bardzo są niezadowoleni z tego, co dzieje się w ich mieście.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama