Reklama

Reklama

Łodzianie mogą dać drugie życie swoim choinkom! Drzewka już niedługo upiększą miasto

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łodzianie mogą dać drugie życie swoim choinkom! Drzewka już niedługo upiększą miasto - Zdjęcie główne

Łodzianie mogą dać drugie życie swoim choinkom! Drzewka już niedługo upiększą miasto (fot. domena publiczna) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Od 4 do 31 stycznia Leśnictwo Miejskie i łódzki Ogród Botaniczny będą prowadzić zbiórkę doniczkowych choinek. Co stanie się z drzewkami po świętach?

Reklama

Zebrane choinki będą zabezpieczane, a wiosną posadzone na miejskich terenach zielonych.

!reklama!

Niemal w każdym łódzkim domu przed świętami pojawił się jeden z ważniejszych symboli świąt – choinka. Wzrastająca świadomość na temat pielęgnacji drzewek oraz wiele akcji promujących kupno żywych, doniczkowych choinek, które później można z powrotem wsadzić w grunt, spowodowała, że więcej osób zdecydowało się właśnie na taki zakup.

Zamiast wyrzucać choinkę, drzewko można oddać do ponownego posadzenia. Akcja potrwa od 4 do 31 stycznia 2021 r., a drzewa będzie można dostarczyć codziennie; również w weekendy, w wydłużonych godzinach od 7 do 19.

W czasach walki z gwałtownymi zmianami klimatycznymi nasadzenia drzew są jednym z kluczowych narzędzi. Dlatego zamiast wyrzucać po Świętach bożonarodzeniowe drzewka na śmietnik, zachęcamy łodzian do przywiezienia choinki nam i dołożenia w ten sposób swojej cegiełki do zwiększania liczby drzew w Łodzi – mówi Maciej Riemer, dyrektor Departamentu Ekologii i Klimatu Urzędu Miasta Łodzi.

W tym roku do akcji włącza się również Centrum Handlowe „Tulipan” przy al. Piłsudskiego 94, gdzie drzewka można będzie przywieźć w poniedziałek 18 stycznia.

Zebrane choinki będą odpowiednio zabezpieczane przez specjalistów pracujących w Leśnictwie Miejskim i Ogrodzie Botanicznym, a następnie zostaną nasadzone na miejskich terenach zieleni w sezonie wiosennym – dodaje Małgorzata Kryzińska, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Łodzi.

Szczegółowe informacje na temat zbiórki:

 • Ogród Botaniczny – przy wejściu od strony ul. Retkińskiej 39/65
  Oznaczone miejsce zbioru choinek znajdzie się tuż za bramą wjazdową na teren Ogrodu od strony ul. Retkińskiej przy nieużytkowanym obecnie kiosku.
  4 – 31 stycznia 2021 r. w godz. 7-19
 • Leśnictwo Miejskie – ul. Łagiewnicka 305 
  Oznaczone miejsce zbiórki znajdzie się przy Leśniczówce lub przy bramie.
  4 – 31 stycznia 2021 r. w godz. 7-19
 • Centrum Handlowe „Tulipan” – al. Piłsudskiego 94
  Oznaczone miejsce zbiórki znajdzie się na parkingu przy galerii.
  18 stycznia 2021 r. w godz. 10-20
Źródło: mat. prasowe

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy