Reklama

Reklama

Łodzianie nie boją się koronawirusa. Kolejne mandaty za złamanie prawa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łodzianie nie boją się koronawirusa. Kolejne mandaty za złamanie prawa - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Policjanci nieustannie interweniują i starają się zdyscyplinować mieszkańców Łodzi do przestrzegania niedawno wprowadzonych zasad. Ciągłe apele policjantów jednak nie wystarczają i tylko minionej doby doszło do kilkunastu przypadków naruszeń prawa.

Reklama

Od początku miesiąca osoby, które przemieszczają się po łódzkich ulicach muszą pamiętać o zachowaniu przynajmniej 2-metrowego bezpiecznego odstępu. Zmiany objęły także pojazdy komunikacji miejskiej, także przewoźników prywatnych – w pojazdach może przebywać maksymalnie liczba osób równa połowie miejsc siedzących w autobusie bądź tramwaju. Osoby niepełnoletnie mogą wychodzić z domu, ale tylko pod opieką osoby dorosłej. Należy jednocześnie pamiętać o godzinach przeznaczonych tylko dla seniorów – od 10:00 do 12:00. Zamknięto parki i skwery.

!reklama!

Łódzcy funkcjonariusze często interweniują i stoją na straży respektowania wprowadzonych ograniczeń. Niestety, Łodzianie nie rzadko prezentują skrajnie nieodpowiedzialne postawy.  Minionej doby odnotowano 30 interwencji.

Policjanci ukarali mandatami 16 osób, a kolejne 3 przypadki skończyły się wnioskiem o ukaranie do sądu. Jednym z przykładów lekceważenia przepisów jest otwarcie solarium w centrum miasta. W lokalu przebywały 2 pracownice obsługi i 5 klientek. Osoby korzystające z usług lokalu otrzymały mandaty karne, a w stosunku do personelu policjanci sporządzą wnioski o ukaranie. Kolejnym przykładem lekkomyślności było grupowe spożywanie alkoholu przez 3 mężczyzn. Ich spotkanie odbyło się przy jednym z dyskontów na Widzewie, po północy. Wszystkie osoby zostały ukarane mandatami. Na nietypową sytuację policjanci trafili w przypadku 15-latka, którego babcia poprosiła go o pójście do sklepu po majeranek. Funkcjonariusze sporządzili notatkę, która zostanie przekazana do sądu rodzinnego.

Policjanci przypominają i apelują o pozostanie w domach. Tylko bezwzględne stosowanie się do obowiązujących reguł pozwoli na zahamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy