Reklama

Reklama

Łodzianie solidarni z Ukrainą. Zobaczcie, jak pomagają mieszkańcy Łodzi i okolic [galeria]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wśród łodzian panuje ogromna mobilizacja do pomocy obywatelom Ukrainy. Organizowane są liczne zbiórki i transporty produktów na granicę. Na łódzkich grupach w mediach społecznościowych można również znaleźć informacje na temat udzielania schronienia ukraińskim uchodźcom.

Reklama

Łodzianie tłumnie wsparli zorganizowaną pod Konsulatem Honorowym Ukrainy zbiórkę darów dla doświadczonych przez wojnę wschodnich sąsiadów. Mieszkańcy Łodzi zjawili się na ulicy Piotrkowskiej, by okazać wsparcie Ukraińcom i przekazać niezbędne dla nich dary. Wśród nich znalazła się żywność, higieniczne artykuły pierwszej potrzeby, opatrunki czy koce. Urząd Miasta Łodzi przekazał zebrane przedmioty do partnerskich miast w Ukrainie - Odessy i Lwowa. 

Zbiórkę niezbędnych artykułów zorganizował także Dom Seniora przy ulicy Ceramicznej w Andrespolu. Zaangażowani wolontariusze przygotowują paczki z darami. Produkty będzie można dostarczać do niedzieli – wieczorem zostaną przekazane do transportu. 

Gesty solidarności z Ukraińcami. Łodzianie spontanicznie pomagają

Zbiórki organizowane są spontanicznie, przez media społecznościowe. Swoją pomoc zaofeowała między innymi Szkoła Podstawowa nr 34. Produkty zebrane na jej terenie zostaną przewiezione do Urzędu Miasta. 

„Kochani Uczniowie! Drodzy Rodzice! Nie możemy stać bezczynnie! Zaczynamy realną pomoc dla Ukrainy i ich mieszkańców. Każda pomoc jest potrzebna! Wszystkie ręce na pokład” - czytamy na profilu łódzkiej placówki.

Oprócz pomocy materialnej w postaci niezbędnych produktów higienicznych, żywności, ubrań czy pościeli wielu mieszkańców Łodzi jest gotowych zagwarantować ukraińskim uchodźcom tymczasowy azyl. Na lokalnych grupach w mediach społecznościowych trafić można na wiele postów, w których łodzianie oferują możliwość mieszkania rodzinom z Ukrainy. Pomoc w organizacji oferuje stowarzyszenie „Łódź dla ludzi”. 

„Liczba uchodźców z Ukrainy przekracza właśnie 115 tysięcy, a wiemy że będzie ich więcej. Wielu z nich znajdzie schronienie w Łodzi. Jeśli chcecie w tym pomóc można zaoferować swój lokal pisząc na adres [email protected]” – czytamy w informacji stowarzyszenia. 

O chętnych do pomocy nie trudno też na grupach łódzkich osiedli, między innymi Bałut czy Radogoszcza. 

„Mamy w ogrodzie domek gościnny, do którego przyjmiemy ukraińską rodzinę potrzebującą pomocy. Nakarmimy, pomożemy odnaleźć się w nowej rzeczywistości, a dzieciom pomożemy zapomnieć” - czytamy w poście na grupie „Bałuty Mieszkańcy”.

Łodzianie nie zapominają także o czworonożnych w potrzebie. Wiele osób oferujących swoją pomoc w postaci transportu z granicy polsko – ukraińskiej zamieszcza w postach informację o możliwości przewozu psów i kotów, a także mniejszych zwierząt domowych. Gabinet weterynaryjny mieszczący się przy ulicy Limanowskiego 132 organizuje zbiórkę artykułów dla zwierząt - suchej i mokrej karmy dla psów i kotów, obroży, smyczy. Dary zostaną przewiezione na teren Ukrainy. 

W galerii znajdziecie zdjęcia ze zbiórki na ulicy Piotrkowskiej i z Domu Seniora w Andrespolu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy