Reklama

Reklama

Łodzianie zdecydują o nazwach nowych miejskich parków. O jakie tereny chodzi?

Opublikowano: pon, 5 lip 2021 16:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Urząd Miasta Łodzi poinformował, że biorąc pod uwagę głosy i rekomendacje mieszkańców, postanowiono wycofać się ze sprzedaży niektórych terenów zielonych. Aby zmienić ich status prawny i ustanowić je parkami, muszą zostać im nadane nazwy. W tej sprawie magistrat chce zdać się na pomysły łodzian.  

Łodzianie zdecydują o nazwach czterech nowych parków w obszarze miasta

!reklama!

Podczas konferencji prasowej 5 lipca Urząd Miasta Łodzi poinformował o pomyśle nadania nazw czterem terenom zielonym. To działanie, które potrzebne jest do formalnego ustanowienia tych terenów parkami.

- Już jakiś czas temu zapowiadaliśmy, że będziemy ustanawiać nowe parki. Zamierzamy wycofywać ze sprzedaży kolejne tereny, również biorąc pod uwagę głos i rekomendacje mieszkańców. Postanowiliśmy zapytać łodzian o opinię i właśnie w oparciu o nią je nazwać. – powiedział wiceprezydent Łodzi, Adam Pustelnik.

W najbliższych tygodniach magistrat planuje zająć się czterema zielonymi terenami. 

- Na pierwszy ogień pójdzie teren przy ul. Konnej – to jest dawna szkółka leśna, kiedyś wyścigi konne. Przy pomocy miejskiego Facebooka zapytamy łodzian o opinię, jaką ten park powinien mieć nazwę. W drugiej kolejności przyjdzie czas na park przy ul. Centralnej – tam wykorzystamy platformę Vox Populi. Później przyjdzie czas na przestrzeń przy ul. Relaksowej w Andrzejowie – tam również wykorzystamy nasze miejskie media społecznościowe. Zakończymy ten cykl terenem przy ul. Podchorążych, gdzie znów wykorzystamy platformę Vox Populi. – tłumaczył Adam Pustelnik.

Jak zapowiedział wiceprezydent Łodzi, przeprowadzenie głosowań zajmie urzędnikom około miesiąc. Właściwe procesy legislacyjne powinny rozpocząć się podczas wrześniowej sesji Rady Miejskiej. Jak podkreślono podczas konferencji – katalog przywracanych do miejskiego użytku terenów nie jest zamknięty.

W głosowaniu będzie można wybierać spośród nazw przygotowanych przez Urząd Miasta Łodzi i tych, zaproponowanych przez mieszkańców.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy