„W skład Rady wejdą z jednej strony przedstawiciele instytucji politycznych – prezydenta, prezesa Rady Ministrów, przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego, Rzecznika Praw Dziecka i innych instytucji czy resortów, a z drugiej strony będą przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego i wreszcie z trzeciej strony wybrani spośród kandydatów zgłoszonych w otwartym naborze przedstawiciele organizacji pozarządowych, młodzieżowych rad gmin oraz parlamentu studentów RP.” – czytamy na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Uroczystość powołania Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem, jako nowej inicjatywy wicepremiera i przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego prof. Piotra Glińskiego, odbyła się w poniedziałek, 7 października br. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
W skład nowego organu utworzonego przy premierze weszło 24 reprezentantów organizacji pozarządowych, młodzieżowych rad gmin oraz Parlamentu Studentów i 11 przedstawicieli sektora publicznego, w tym m.in.: Rzecznika Praw Dziecka, jednostek samorządu terytorialnego, ale także administracji rządowej, Prezesa Rady Ministrów i Prezydenta RP. Zostali oni powołani na okres dwóch lat.
Otwierający ceremonię wicepremier Piotr Gliński zwrócił uwagę, że pierwszy raz w polskim życiu publicznym utworzono instytucję dialogu obywatelskiego na linii najwyższych władz państwowych i młodego pokolenia Polaków.
Powołany do Rady Dialogu z Młodymi łodzianin Jakub Żebrowski ma 20 lat, obecnie studiuje administrację w Akademii Leona Koźmińskiego i pełni funkcję prezesa Fundacji Osnowa. Mimo młodego wieku można Żebrowskiego uznać rzeczywiście za eksperta od spraw młodzieżowych, bowiem dotychczas był marszałkiem Sejmu Dzieci i Młodzieży, inicjatorem powołania Młodzieżowej Rady Województwa Łódzkiego, a także współtwórcą Założeń do Strategii Państwa dla Młodzieży i członkiem I kadencji Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministerstwie Edukacji Narodowej.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.